Během opalování potřebuje pokožka správně chránit

Léto je tu a s ním i slunce společně s opalováním. Právě olivová pokožka je vysněným cílem mnoha lidí, nevyplatí se ale vystavovat se zbytečnému zdravotnímu riziku. Pokud jste fanoušci opalování či pouze trávíte mnoho času na přímém slunečním záření, měli byste dodržovat několik zásad, aby si pokožka i za takovýchto náročných podmínek zachovala svoji kvalitu a zdraví.

Proč je třeba se před sluncem chránit a jak na to

Už mnoho let je prokázané, že sluneční záření může pokožce škodit. Dochází pak k jejímu rychlejšímu stárnutí, ale i k potenciálnímu vytvoření melanomu neboli zhoubného nádoru kůže. Přitom je několik způsobů, jak těmto problémům přecházet. V prvé řadě vždy pamatujte na opalovací krém. Ten by měl obsahovat filtr UV záření. Druhů existuje mnoho a to, jaký si vyberete, je pouze na vás. Nezapomeňte ale na opakovanou aplikaci. Krém totiž postupně přestává působit. Také byste neměli zapomínat na ochranu hlavy a očí. Nezapomeňte tak na pokrývku, jako je kšiltovka či klobouk, a kvalitní sluneční brýle s ochranou proti UV záření.

Mohlo by vás zajímat:  Zlatavý med patří k nejcennějším přírodním lékům. Uleví při kašli i problémech s pokožkou
Zdroj obrázku: Freepik

Jak zajistit, aby za to opálení opravdu stálo

Je několik zásad, které byste měli dodržet, pokud chcete, aby vaše opálení bylo hezké a rovnoměrně. Začněte peelingem. Právě tímto úkonem odstraníte z těla všechny odumřelé buňky a zajistíte si tak rovnoměrné opálení. Buďte ale opatrní, nová kůže je citlivá a peeling byste tak neměli provádět chvíli před vstupem na slunce. To stejné platí i pro holení či epilaci.

Dále udržujte pokožku v dobrém stavu. Nejdůležitější je, aby byla kůže hydratovaná. Použít tak můžete různá tělová mléka, krémy či másla nebo oleje. Je dobré sáhnout také po produktech s obsahem vitamínů, které kvalitu pokožky podpoří. Využít můžete také krémy s uklidňujícími složkami. Za ty vám pokožka po opalování jistě poděkuje.

Zdroj: https://medlineplus.gov/ency/anatomyvideos/000125.htm, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/melanoma/symptoms-causes/syc-20374884, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4720453/, https://www.healthline.com/health/sunbathing, https://www.fda.gov/radiation-emitting-products/tanning/risks-tanning