Velký jarní úklid a renovace může začít! Stačí dobrý plán a chuť se do toho pustit

Nejlepší čas na jarní úklid nebo úpravy domu je právě teď. Dny se prodlužují, teploty se zvyšují a slunce už svítí déle. To vše naznačuje, že jaro je už za dveřmi. Jarní úklid a rekonstrukce dodá vašemu bydlení lesk a zlepší celou atmosféru a vaši náladu. Díky těmto radám bude renovace jednodušší.

Kde začít?

Připravte si plán úklidu nebo úprav. Vezměte papír a sepište vše, co chcete udělat. Generální úklid neuděláte za den a rekonstrukci nestihnete přes jeden víkend. Vše si tedy rozložte a práci si rozdělte na jednotlivé etapy. Příliš však neotálejte a práci neodkládejte na později. Následně začněte uklízet od těch nejšpinavějších a nejnáročnějších míst, aby vám později zbyla síla a vy zvládli vše, co je ve vašem plánu. V případě renovace si dobře rozmyslete, jaký by měl být výsledek, a nejednejte pod vlivem emocí nebo módních trendů.

Zdroj obrázku: Freepik

Vše si pečlivě připravte

Důležitá je jednoduchost, abyste předešli chaosu a nedorozumění. Shromážděte si tedy všechny potřebné doplňky a materiály předtím, než se pustíte do práce. To vám ušetří mnoho času, jelikož nebudete muset běhat pro každou drobnost do obchodu. Například jestliže se chystáte malovat, nezapomeňte na zakrývací fólie a malířské pásky. Určitě se vám také bude hodit spousta odpadkových pytlů.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí málo a doma může být tepleji i bez vyšších nákladů na topení. Pomůže samotný interiér

Dobře si spočítejte náklady

Připravte si rozpočet úklidu a renovace. Během prací možná zjistíte, že je něco třeba udělat trochu jinak. To se stává i lidem, kteří se renovacemi živí. Z toho důvodu si také připravte nějakou finanční rezervu. Nikdy nevíte, co vše se může změnit, a je lepší být připraven a nepotřebovat než potřebovat a nemít.

Zdroj: https://realestate.usnews.com/real-estate/articles/how-to-renovate-a-house