Apple investuje do dalšího sturtupu. V AI Music vytváří hudbu umělá inteligence

Americký technologický gigant Apple nedávno oznámil akvizici s londýnským startupem AI Music. Tato společnost vytváří hudbu pomocí umělé inteligence (AI) a Apple tak zase může rozšířit nabídku svých služeb v Apple Music.

Společnost AI Music

Programátoři z AI Music vyvinuli velmi zajímavou technologii, která dokáže generovat hudbu pomocí umělé inteligence bez licenčních poplatků. Firma byla založena v roce 2016 v Londýně a před obchodem měla asi dvě desítky zaměstnanců. AI Music měla jako samostatná společnost nakročeno správným směrem k úspěchu. Společnost již dříve uvedla, že má aktivní smlouvy s několika reklamními agenturami, kterým pomáhala vytvořit poutavější reklamní spoty. V závislosti na publiku pak v reklamě zněla odlišná hudba.

V čem je hudba umělé inteligence lepší

Nejdůležitějším bodem je, že za hudbu vytvořenou umělou inteligencí nemusí reklamní společnosti platit licenční poplatky, a tím výrazně zvýší své zisky. Cílem společnosti AI Music je však umožnit spotřebitelům vybrat si hudbu, která je na míru upravena jejich potřebám, nebo vytvořit dynamická řešení, která se přizpůsobí publiku. Představte si to třeba tak, že zvukové stopy ve hře by se přizpůsobovaly náladě hráče a hudba poslouchaná během cvičení by se dynamicky měnila v závislosti na intenzitě tréninku.

Zdroj obrázku: Freepik

Apple v roce 2021 výrazně snížil výdaje na akvizice

Dle kvartálních zpráv o hospodaření společnosti Apple je jasné, že během roku 2021 Apple dramaticky snížil výdaje na akvizice startupů a menších společností. V minulém roce za akvizice utratil „pouhých“ 33 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Ve srovnání s akvizičními výdaji z roku 2020, kdy Apple utratil 1,5 miliardy dolarů (zhruba 32 miliard korun), je to opravdu zanedbatelná částka. O rok dříve Apple nakoupil menší společnosti v hodnotě 624 milionů dolarů (zhruba 13 miliard korun).

AI Music však není jedinou investicí do hudebního průmyslu. Na začátku minulého roku koupil Apple hudební společnost Primephonic, která provozovala službu streamování hudby. Apple se tuto aplikaci chystá propojit s Apple Music. Takže se v příštích pár letech máme na co těšit.

Zdroj: https://www.businesstoday.in/technology/news/story/apple-has-acquired-a-new-start-up-that-uses-ai-to-make-music-321845-2022-02-08