Angličan jedl po celý měsíc pouze kebaby. Do nezvyklé výzvy se pustil z dojemného důvodu

Po celý prosinec jedl pouze kebaby. Des Breakey z anglického Manchesteru spořádal každý večer čtyři oblíbené kousky. Vždy čtyři kebaby za den, jinak během dne nejedl, aby se vešel do svého kalorického příjmu. Měsíční příjem 240 000 kcal v kebabech byl pro něj velmi náročný. Jak sám zhodnotil své prosincové stravování? „Musím si v lednu odpočinout a změnit jídelníček.“ Oproti názorům ostatních se však kebabů nevzdá, jen je chvíli nechce ani vidět. Proč se Des rozhodl pro takový krok?

Mohlo by vás zajímat:  Ledová káva v létě osvěží, na tělo působí ale trochu jinak než horká varianta

Ve jménu charity

Proč se otec dvou dětí a fanatik rychlého občerstvení vrhl do takové výzvy, kterou považují lékaři za zcela nesmyslnou? Vybíral peníze pro charitu, což se mu podařilo. Na konci měsíce mohl hrdě ukázat na vybranou částku, která čítala 1000 liber. Ale jak sám říká, bylo to náročné po psychické i fyzické stránce. Po celý den totiž v práci hladověl, aby si po 17. hodině odpoledne mohl dát své čtyři kebaby v různých tureckých a orientálních restauracích v Manchesteru.

Mohlo by vás zajímat:  Indie zakázala dovoz dronů do země. Tento extrémní krok má posílit domácí trh
Zdroj obrázku: Freepik

Posledních 14 dní kebabthonu bylo utrpení

V rámci své výzvy, kterou pojmenoval jako 30denní kebabthon, nesměl jíst nic jiného než zmiňované jídlo, které je oblíbené v Turecku nebo na Blízkém východě. Kromě kebabů nejedl žádné ovoce nebo zeleninu, chyběla mu vláknina, vitamíny a minerály. A zatímco první dva týdny byly podle jeho slov v pohodě, posledních čtrnáct dní trpěl, protože se mu nedostávalo potřebných látek. Vše dělal pro dobrou věc, aby mohl vybrat peníze pro dětský hospic Francis House, což se mu zdárně poslední prosincový den podařilo.

Mohlo by vás zajímat:  Otravě houbami předejde několik pravidel při sběru

Výzvy s jídlem z rychlého občerstvení

Des se vrhá do výzev často, tento kebabthon není jeho prvním počinem pro dobrou věc. V minulosti se rozhodl sníst šest desítek kebabů jen proto, aby získal finance pro nadaci Nerve Tumors, která pomáhá lidem s neurofibromatózou. Při zmíněné výzvě získal 5000 liber. A jak financuje nákup kebabů? Samozřejmě ze svého, ale vzhledem k mediálnímu ohlasu, kterého se mu dostalo, mu restaurace často poskytovaly kebaby zdarma.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/weird-news/bloke-who-gorged-124-kebabs-28855659