Android telefon nabízí zajímavé funkce, které šetří čas i naše oči

Ať už jste nováček v používání tohoto mobilního systému, nebo zkušený uživatel, jste na správném místě. Android nabízí širokou škálu skrytých funkcí a triků, které mohou vylepšit váš zážitek a zjednodušit každodenní používání zařízení. Překvapí vás, co všechno vlastně váš telefon zvládne.

Instalujte aplikace z webového prohlížeče

Chcete-li využít jednu z vychytávek, kterou nabízí Android, můžete nainstalovat aplikace přímo z webového prohlížeče. Na rozdíl od iOS je toto jednoduché a pohodlné řešení dostupné pouze pro uživatele Androidu. Představte si situaci, kdy procházíte internetem a objevíte hru nebo aplikaci, kterou chcete vyzkoušet. Nemusíte hned sáhnout po svém telefonu, stačí mít prohlížeč propojený se stejným účtem Google. Poté můžete jednoduše aplikaci nainstalovat vzdáleně přes webovou stránku. Když si pak vezmete telefon do ruky, aplikace již bude nainstalovaná a připravená k použití.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější problémy spojené s iPadem a jak je řešit
Zdroj obrázku: Freepik

Upravte si rychlá nastavení

Android umožňuje upravit rychlá nastavení, která se zobrazují ve spodním panelu. Defaultně je zde několik ikon a funkcí, které možná nepoužíváte často. Nicméně můžete si toto menu přizpůsobit a mít zde jen ty aplikace, které opravdu potřebujete mít rychle po ruce. Stačí kliknout na ikonu tužky, která symbolizuje úpravu, a můžete se pustit do úpravy tohoto menu podle svých preferencí. Tím získáte rychlý a snadný přístup k nejčastěji používaným funkcím bez nutnosti procházet zdlouhavě menu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak prodloužit životnost baterie telefonu?

Funkce pro digitální pohodu

V rámci starosti o oči a pohodu nabízí Android zajímavou funkci nazvanou Funkce pro digitální pohodu, někdy také označovanou jako „večerka“. Tato funkce vám umožňuje nastavit telefon tak, aby se v určité hodině ztišil a obrazovka přepnula do černobílého režimu. Tím se minimalizuje oslnění a modré světlo, které může ovlivnit váš spánek. Tuto možnost můžete ocenit, zejména pokud si před spaním chcete odpočinout od telefonu a připravit se na klidný spánek. Stačí jednoduše aktivovat tuto funkci a nechat svůj telefon pracovat pro vaši digitální pohodu.

Zdroj: https://beebom.com/best-new-android-13-features/