Nechat telefon přes noc v nabíječce je nejen hazard se zdravím. Účet za elektřinu vás nepotěší

Mobilní telefony jsou dnes natolik chytré, že se staly součástí našeho života. Jakmile ho nemáme při ruce, jsme nervózní. S tím souvisí také nabíjení těchto zařízení. Pokud necháte telefon na nabíječce zbytečně dlouho, může se stát, že se poškodí baterie. K tomu všemu ale můžete platit vyšší účty za elektřinu, pokud nabíječku nevytahujete ze zásuvky. Pojďme se na tento problém podívat blíž.

Každodenní nabíjení může vyjít draho

Většinou se chytré telefony nabíjejí každý den, protože je máme v ruce několik hodin denně a využití aplikací žere baterku natolik, že večer přijdeme domů z práce a strčíme telefon do nabíječky, kde většinou zůstane celou noc. Je to ale chyba? Telefon se do plné baterie nabije již za hodinu, zbytek noci je tak nabíječka zapojená naprosto zbytečně.

Nabíječku máme většinou na místě, kde se pohybujeme nejčastěji. V noci je to zásuvka u postele. Nejen z důvodu, že elektrovlny mohou ovlivnit funkci mozku, byste ale telefon měli nabíjet dál od svého těla, aby se vám dobře spalo. Není vhodné telefon nechávat v nabíječce celou noc, protože to zbytečně bere energii, i když nabíječka neplní svou funkci.

Mohlo by vás zajímat:  Na pláži je důležité elektroniku chránit. Pozor na krádeže, písek i sluneční paprsky
Zdroj obrázku: Freepik

Šetřete energie i baterii v telefonu

Jestli chcete, aby telefon vydržel po celý den, je nutné ho nabíjet způsobem, který nebude škodit baterii. Ta pak vydrží mnohem déle, než jste zvyklí. Pokud nabíječku necháte v zásuvce, může odebírat až 2/3 energie, kterou bere při samotném nabíjení. Během jediného měsíce možná rozdíl nepoznáte, ale za celý rok se vám energie může o něco prodražit.

Možná byste to na konečném vyúčtování ani nepoznali, ale pokud používáte více mobilních telefonů nebo nabíječek, rozdíl může být znatelný. Zkuste tedy nabíječku nějakou chvíli vytahovat, když ji zrovna nepotřebujete. V dnešní době se vyplatí myslet na maličkosti, protože energie neustále zdražují. Peníze pak můžete využít jinde.

Zdroj: https://case-mate.com/blogs/case-mate-blog/is-it-bad-to-charge-your-phone-overnight