Stěhování bez stresu: dobrá příprava je základem úspěchu

Nové bydlení přináší spoustu radostí, ale na začátku i mnoho náročných a neoblíbených povinností. Při stěhování veškerého majetku musíte zorganizovat velké množství doprovodných činností. Je to ale i skvělá příležitost k protřídění a případnému vyhození nepotřebných věcí, ať už v domácnosti, nebo třeba oblečení a obuvi. Existují čtyři základní tipy, které vám ulehčí celý proces.

Požádejte o pomoc

Stěhování bez výpomoci se může proměnit v noční můru. Pokud si nemůžete dovolit nebo nechcete najímat stěhovací firmu, požádejte o pomoc rodinu a přátele. Jedny ruce nikdy neodvedou tolik práce jako celá skupina. Proto čím více lidí, tím lépe. Pro každého pomocníka vymyslete činnost. Například muži mohou stěhovat skříně a nábytek, zatímco ženy vám mohou pomoci s balením nádobí v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Technologické vymoženosti, bez kterých se neobejde moderní domácnost

Chystání a balení věcí

Než nastane den D, je dobré si vyhradit dostatek času na protřídění, pečlivé zabalení a nachystání věcí, které se s vámi budou stěhovat do nového domova. Jejich ochrana před poškozením by měla být prioritou. Dobrým zabalením navíc kromě zamezení poškození docílíte také snazšího přesunu většího množství věcí najednou.

Zdroj obrázku: Freepik

Uspořádání věcí

Aby v novém bydlení nevznikl chaos během stěhování, měli by všichni pomocníci vědět, kam a jakým způsobem budete věci v novém bydlení uspořádávat. Chaotické nošení a skládání doprostřed místnosti vám může přidat mnoho zbytečných starostí. Ukládání na předem určená místa je proto rozhodně vhodnějším způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinné čaje ochrání rostliny na zahradě před škůdci a chorobami

Správné rozvržení času

Dalším důležitým bodem je správné rozvržení času. Na přesun nespěchejte a počítejte s tím, že se může protáhnout i na více dní. Nejlepší variantou je stěhování o víkendu, pokud to není možné, vezměte si dovolenou. Stěhování, vybalování a uspořádání věcí v novém domově vám může zabrat více času, než jste plánovali.

Zdroj: https://www.aster.co.uk/sales/moving-house-checklist