Stěhování bez stresu: dobrá příprava je základem úspěchu
Nové bydlení přináší spoustu radostí, ale na začátku i mnoho náročných a neoblíbených povinností. Při stěhování veškerého majetku musíte zorganizovat velké množství doprovodných činností. Je to ale i skvělá příležitost k protřídění a případnému vyhození nepotřebných věcí, ať už v domácnosti, nebo třeba oblečení a obuvi. Existují čtyři základní tipy, které vám ulehčí celý proces.
Požádejte o pomoc
Stěhování bez výpomoci se může proměnit v noční můru. Pokud si nemůžete dovolit nebo nechcete najímat stěhovací firmu, požádejte o pomoc rodinu a přátele. Jedny ruce nikdy neodvedou tolik práce jako celá skupina. Proto čím více lidí, tím lépe. Pro každého pomocníka vymyslete činnost. Například muži mohou stěhovat skříně a nábytek, zatímco ženy vám mohou pomoci s balením nádobí v kuchyni.
Chystání a balení věcí
Než nastane den D, je dobré si vyhradit dostatek času na protřídění, pečlivé zabalení a nachystání věcí, které se s vámi budou stěhovat do nového domova. Jejich ochrana před poškozením by měla být prioritou. Dobrým zabalením navíc kromě zamezení poškození docílíte také snazšího přesunu většího množství věcí najednou.

Uspořádání věcí
Aby v novém bydlení nevznikl chaos během stěhování, měli by všichni pomocníci vědět, kam a jakým způsobem budete věci v novém bydlení uspořádávat. Chaotické nošení a skládání doprostřed místnosti vám může přidat mnoho zbytečných starostí. Ukládání na předem určená místa je proto rozhodně vhodnějším způsobem.
Správné rozvržení času
Dalším důležitým bodem je správné rozvržení času. Na přesun nespěchejte a počítejte s tím, že se může protáhnout i na více dní. Nejlepší variantou je stěhování o víkendu, pokud to není možné, vezměte si dovolenou. Stěhování, vybalování a uspořádání věcí v novém domově vám může zabrat více času, než jste plánovali.
Zdroj: https://www.aster.co.uk/sales/moving-house-checklist