Otravní holubi se rádi zabydlí na balkoně. Dejte jim najevo, kdo je doma pánem

Holubi jsou ptáci, které má možná každý rád, ale nikdo je nechce mít na svém balkoně. Svým trusem a zvukovými projevy nám nedopřejí klidu a zvlášť na terase nebo balkonu pak budeme mít spoustu práce, protože úklid bude nekonečný. Přemýšlejte raději nad tím, jak se holubů zbavit, a nikdy je na svém balkoně nekrmte, protože se pak budou rádi vracet.

Jak ukončit jejich působení na vašem balkoně?

Holubi mají rádi místa, kde mohou vyvést své mladé. Milují různé úkryty, takže budete muset mít na balkoně pořádek, aby se neměli kam schovat. Na balkoně pak můžete mít také různé rostliny, které holubům nevoní. Květináče, nářadí nebo nábytek mějte uklizené, protože holubi si najdou skulinku, kterou si vystelou tak, aby jim tam bylo příjemně. Stačí udržovat balkon v čistotě, holubům nic nedávat a budete mít od nich pokoj.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování potravin v ledničce předejde plýtvání

Vhodné prostředky pro jejich vyplašení jsou například prázdné plechovky nebo skleněné lahve. Při výběru květin pak můžete zvolit takové, které holubům nebudou po chuti, například měsíček. Můžete si pořídit také dětské větrníky, které dělají rámus a vibrují – toho se holubi budou obávat a nebudou se na balkoně zdržovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Holubi se bojí zvuku a pohybů

Hlasitost, se kterou budete na balkoně stát, může ovlivnit, jestli se tam budou ptáci zdržovat, nebo odletí. Nemají rádi hlasité projevy, proto můžete na balkon nebo terasu pořídit nejen plechovky, ale také prázdná CD, která budou odrážet světlo, a tím se ptáci vyplaší. Pokud budete na balkoně pravidelně, holubi se tam ukazovat nebudou, protože jim bude vadit vaše přítomnost.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění komína bramborovými slupkami je jednoduché a efektivní. Kominíka už nebude nutné volat tak často

Jestli se s nimi chcete přátelit, připravte se na to, že na balkoně budete mít věčný nepořádek. Dbejte pouze o jejich trus, který jde velmi těžko odstranit, ale jestli jim budete dávat krmení, budete mít všude po podlaze také zrníčka nebo zbytky vody. Raději holuby nechte na pokoji, protože s takovými ptáky se kamarádit nechcete.

Zdroj: https://wigglywisdom.com/how-to-keep-pigeons-off-balcony/