Dračí čaj snižuje cholesterol, pomáhá zhubnout a posiluje koncentraci

Čaj oolong nazývaný modrý čaj je nejenom chutný, ale také velmi zdravý nápoj. Snižuje hladinu LDL cholesterolu, posiluje činnost srdce, zlepšuje paměť a koncentraci, a dokonce chrání před zubním kazem.

Jiný stupeň fermentace

Svoje jméno tento nápoj získal z čínských slov „wu-lung“, což znamená „černý drak,“ proto se mu říká dračí čaj. Jeho další název je modrý čaj, který zase odkazuje na jeho charakteristickou barvu. Pro výrobu čaje oolong se používají listy keře Camellia sinensis. Jedná se o přesně stejnou rostlinu, která se používá pro přípravu černého nebo zeleného čaje. Od ostatních čajů se čaj oolong liší stupněm fermentace. Čaje se odlišují nejenom svým složením včetně například obsahu kofeinu, ale i chutí. Nejlepší je vyzkoušet několik druhů oolongu a vybrat si ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nutriční vlastnosti

Čaj oolong obsahuje vitamíny A, C, E, B1 a B2, dále hořčík, zinek, vápník a fosfor. Jeho nejcennější složkou jsou polyfenoly, tedy přírodní antioxidanty. Díky jejich působení účinně chrání před poškozením a stárnutím buněk a zároveň zpomaluje vývoj některých onemocnění. Jedná se především o cukrovku, choroby kardiovaskulárního systému, některé druhy rakoviny, Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu. Dračímu čaji dominují zejména katechiny.

Mohlo by vás zajímat:  Nemocná játra o sobě dlouho nedávají vědět. Všimněte si varovných příznaků dříve, než bude pozdě

Zlepší stav vlasů i pokožky

Dračí čaj pomáhá snížit hladinu LDL cholesterolu, stimuluje tělo, posiluje práci srdce, zlepšuje náladu, paměť a koncentraci, snižuje úzkosti, reguluje hladinu cukru v krvi, zlepšuje stav pokožky a vlasů, chrání proti zubnímu kazu. Dračí čaj se také doporučuje lidem s nadváhou a obezitou, protože pomáhá hubnout. Příprava se neliší od jiných druhů čajů, teplota by měla být asi 80 °C, louhuje se 3–5 minut. Lístky je škoda vyhazovat, celkově z nich můžete připravit až 5–6 čajů. Pití dračího čaje by se měly vyvarovat těhotné ženy.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-oolong-tea