3 důvody, proč jsou kombíky lepší volbou než vozy SUV

Cestování je skvělým způsobem, jak se dostat do různých částí země nebo cizích států. Automobily patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější typy dopravních prostředků. Automobilů existuje hned několik typů různých značek, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Jednu dobu řidiči preferovali zejména verze kombi. Tento trend byl časem nahrazen SUV typem vozu. Nejde pouze o crossovery, ale také o větší modely. Často si lidé neuvědomují, že kombíky mají lepší vlastnosti než SUV. V čem mají kombíky navrch?

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru ojetého auta je hlavním parametrem bezpečnost

Výška

Už od prvního pohledu lze rozpoznat, že se jedná o značný rozdíl. Auta typu kombi jsou daleko nižší než jejich konkurenti v SUV verzi. Řízení z vyšší výšky možná dodává větší přehled při řízení, nicméně nastává problém při parkování. A to zejména tehdy, když máte umístěný box nebo něco jiného na střeše vozu. Zatímco řidiči s kombi modelem nemají žádný problém, u SUV může nastat hned několik potíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Spotřeba

Spotřeba paliva je diskutovaným tématem. Ta je často odlišná podle modelu, respektive motoru, objemu, parametru a použitého paliva. Pro delší vzdálenosti je výhodnější nafta, na kratší benzín. Vliv na využití paliva má také hmotnost vozu, styl jízdy či aerodynamický odpor. Kombíky vynikají právě v hmotnosti a odporu, což se o SUV říci nedá. Spotřeba je tak šetrná, i když udržujete jízdu v rychlejším tempu s vyššími otáčkami.

Mohlo by vás zajímat:  Na spotřebu paliva má významný vliv styl jízdy

Dostupnost na trhu

SUV vozy patří momentálně mezi nejoblíbenější vozidla, která jsou k dispozici na trhu. Tato skutečnost z nich může dělat nedostatkové zboží. Na druhou stranu se otevírá prostor pro ostatní typy automobilů, které jsou tak dostupnější. Kombíky bývají opomíjeny a jejich výběr je tak daleko rozmanitější. K dispozici jsou nejenom nové kousky, ale i použité v bazaru nebo v inzerátech. Stačí si udělat chvilku času a navštívit nejrůznější inzeráty na internetových stránkách.

Zdroj: https://www.autoactionaz.com/blog/suv-vs-station-wagon/