Získat vysněnou práci nemusí být těžké. S našimi tipy na pohovoru zazáříte

Pouze dobrý životopis v dnešní době nestačí. Před pohovorem je nutné projít spolehlivou přípravou. Důležitá je znalost společnosti, ve které chceme pracovat, a pozice, o kterou se ucházíme. Díky tomu máme mnohem vyšší šanci na úspěch a přijetí.

Spolehlivá příprava je základ

Příprava informací o společnosti a pozici, o kterou se ucházíte, je základním kamenem úspěchu. Ideální je také připravit si informace o zajímavých projektech, na kterých jste se podíleli a kde jste projevili kreativitu. Vyzdvihněte své největší úspěchy z minulých zaměstnání. Navíc byste se měli také ptát. Připravte si pro náboráře několik otázek, například o podmínkách či povaze práce, což ukazuje odhodlání člověka získat ve společnosti místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Znalost hodnot společnosti

Náboráři zdůrazňují, že se v náborovém procesu kladou důraz na hodnoty člověka. Zda zná hodnoty důležité pro společnost a ctí je v reálném životě. Taktéž kladou důraz na nasazení a profesionalitu. Znalosti a dovednosti jsou v tomto případě méně důležité, jelikož se je člověk může v mžiku naučit. Nicméně hodnoty a chování jsou samotný základ. Každý by také měl dodržovat profesionální standardy oblékání. První dojem je možné udělat pouze jednou.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější sny, které se nám zdají a jejich význam

Důležité faktory pro přijetí

Úsměv, pozitivní nálada, dobrý přístup a sebevědomí jsou během pohovoru nesmírně důležité faktory. Stejně tak je důležité vědět, kam směřujete, a mít jasně definovaná očekávání ohledně kariérního postupu. Velkou roli hraje také stisk ruky, smysl pro zodpovědnost a odhodlání uspět. Náboráři tvrdí, že není třeba mít mnoho zkušeností, ale je pro ně důležité, aby byl kandidát nezávislý a nebál se ptát na věci, které nezná. V poslední řadě je důležité být ve všem zcela upřímný a uvádět pouze pravdivé informace. Pokud budete v čemkoli lhát, dříve nebo později se to ukáže a nebude to dobré.

Zdroj: https://comphealth.com/resources/7-ways-to-shine-in-an-interview/