Zatočte s bolestí za krkem pomocí těchto metod

Bolest za krkem dokáže být silná a velmi nepříjemná. Mnoho z nás se s ní setkává pravidelně, nebo alespoň v krátkých časových intervalech. Bolest vám pak znepříjemňuje celý den a může vám bránit vykonávat úplně obyčejné úkony. Potlačovat tuto bolest práškem není dobrou variantou, vy potřebujete jako první odstranit příčinu. Většinou se s bolestí za krkem setkáváme díky nekonečné práci u počítače, kterou většina z nás vykonává. Vyzkoušejte níže uvedené způsoby, které vám od bolesti zaručeně brzy uleví.

Mohlo by vás zajímat:  Cukr se skrývá i tam, kde ho málokdo čeká. Většina potravin je potenciální hrozbou

Vhodné cviky

Cviky jsou metodou, která dokáže rychle ulevit bolestí za krkem, a to i pokud vás trápí právě kvůli věčnému vysedávání u počítače. Existuje hned několik cviků, kterým se při tomto problému můžete věnovat. Zde si vysvětlíme ty nejvíce používané. Pokud pracujete celý den u počítače, měli byste tyto cviky vykonávat pravidelně pro prevenci. Několikrát opakujte otáčení hlavy. Nejprve nahoru a dolu, pak dopředu a dozadu, nakonec do stran. Cviky opakujte několikrát po sobě, po celou dobu seďte rovně a ramena tlačte dolů. Pak si sedněte rovně, ale neopírejte se o nic, na hlavu zezadu položte nejprve levou ruku, pak i pravou, pak tlačte rukama tak, abyste donutili hlavu otočit se do strany, chvíli v této poloze vydržte a strany vyměňte.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí si neumí vyčistit uši. Nejoblíbenější způsob může vést k vážným komplikacím

Masáž a teplý zábal

Pokud se vám nepodařilo bolesti za krkem předejít, velmi dobrým způsobem, jak se jí zbavit, je masáž. Nemusíte nikam chodit, stačí, když osaháte bolestivá místa a zjistíte, odkud bolest vychází. Pak už stačí jen použít jakýkoli krém a krouživými pohyby místo rozmasírovat. Pokud to bude hodně bolet, masírujte jemně, pokud vydržíte, trochu přitlačte. Při masírování vám budou svaly přeskakovat pod prsty, až přestanou přeskakovat, máte hotovo. Poslední, co je dobré udělat, je držet místo po masáži v teple pomocí teplého zábalu horké vody.