Vyhněte se dopravním nehodám. Po městě je mnoho možných nebezpečí

Zejména ve městech, kde se na silnicích tvoří časté dopravní kolony, dochází každý den k mnoha dopravním nehodám. Vážné nehody mohou být i životu nebezpečné, proto je nutné být za volantem neustále obezřetní. V některých případech se autonehodě nevyhnete, ve všech ostatních je však velká šance snížit toto riziko. Naučte se pár těchto užitečných pravidel.

Bezpečnostní pás je základem

Jedna z prvních věcí, kterou uděláte po zavření dveří od auta a nastartování vozu, je zapnutí bezpečnostního pásu. Podle statistik však tento nutný bezpečnostní prvek nepoužívá velké množství řidičů nebo spolucestujících. Přitom bezpečnostní pás ve velkém snižuje riziko větších zranění při případné autonehodě. Riziko smrtelných nehod se s bezpečnostním pásem snižuje o 45 procent na předních sedadlem a až o 50 procent na sedadlech zadních.

Další důležité pravidlo, které však mnoho řidičů nedodržuje, je dostatečná vzdálenost mezi vozidly. Zejména ve městech se kvůli nedodržování dostatečné vzdálenosti děje nejvíce dopravních nehod. Pokud řidič nedodrží vzdálenost, nemůže dostatečně rychle zareagovat a v případě rychlého brzdění nenabourat do auta před ním. Taková kolize je často menší dopravní nehodou, však dokáže zkazit den vám i druhému řidiči.

Mohlo by vás zajímat:  Při cestě na dovolenou lze ušetřit palivo různými způsoby

Dodržujte rychlost zejména ve městě

Při rychlé jízdě nikdy nedokážete reagovat dostatečně rychle, a tak může přijít nejen dopravní nehoda s druhým řidičem, ale také například mnohem tragičtější nehoda — sražení chodce. Pamatujte na to, že dopravní předpisy jsou ve městech nastavené tak, aby byl průjezd co nejplynulejší a zároveň nejvíce bezpečný. Ve většině obcí a městských částí je proto stanovena nejvyšší povolená rychlost na 50 kilometrů za hodinu, což je také adekvátní rychlost pro případnou rychlou reakci či zastavení.