Velikost zavazadlového prostoru moderních aut je často nedostatečná

Zavazadlový prostor je jedním z nezbytných komponentů vozidla, který mu poskytuje praktičnost a užitečnost. Tato část, běžně označovaná jako kufr, slouží k přepravě všech předmětů, které se nevejdou do kabiny vozu nebo jejichž přeprava v kabině by byla nebezpečná. Bohužel problémem většiny moderních zavazadlových prostorů je, že se do nich často nevejde vůbec nic.

Papírové hodnoty versus skutečnost

Vybrat si auto na základě velikosti zavazadlového prostoru není vůbec špatným kritériem. Mnoho lidí často cestuje s plně naloženým vozem a potřebuje dostatek místa pro své věci. Jednou z možností, jak zjistit velikost zavazadlového prostoru, je nahlédnout do specifikací vozidla. Nicméně je důležité si uvědomit, že čísla na papíře se často daleko rozcházejí s realitou.

Mohlo by vás zajímat:  Parkování auta v obýváku má svá specifika
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se objem počítá?

Výpočet objemu zavazadlového prostoru je relativně jednoduchý. Zavazadelník se otevře a do něj se začnou vkládat litrové kvádry tak, aby byl zavazadelník co nejvíce zaplněn – do všech možných mezer. Čím více kvádrů se do zavazadelníku vejde, tím větší objem se může uvádět na papíře. Nicméně skutečná využitelnost zavazadlového prostoru může být zcela jiná. Stačí mít jen dva větší kufry a už máte problém s tím, jak všechno poskládat do auta.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní údržba vozu je klíčová pro bezproblémovou a bezpečnou jízdu

SUV versus klasický kombík

Klasické kombíky stále zůstávají populární, ale postupně ustupují vozům typu SUV, které jsou mimořádně oblíbené. Ačkoli jejich karoserie vypadá velká a robustní, není to vždy případ, pokud jde o zavazadlový prostor. Přesně zde spočívá druhý důvod, proč moderní auta nedokážou přepravit tolik věcí jako klasické kombíky – a to i přes podobnou délku vozidla. Trend SUV vozů přináší s sebou vyšší polohu karoserie a často více skloněnou střechu, což omezuje využitelný prostor v zavazadlovém prostoru. Přestože se SUV zdají velké zvenku, praktičnost jejich zavazadlového prostoru může být omezená ve srovnání s tradičními kombíky.

Zdroj: https://www.whichcar.com.au/car-advice/boot-sizes-of-australias-best-selling-suvs