Vajíčka mohou být nakrájená během chviličky. Geniální trik předejde zbytečnému nádobí i nepořádku v kuchyni

Velikonoce už jsou sice za námi, ale rok uteče rychle a máme je tu zpět. Během hodů nemáme nouzi o vajíčka, znáte ale způsob, jak je rychle nakrájet? Převážně se jedná o vajíčka natvrdo, která následně použijeme do salátů nebo pomazánek. Teď si ale představte, že těch vajíček sekáte více a nemáte tolik času nebo chuti. Naštěstí známe způsob, jak nasekáme vajíčka bez potíží a hlavně v rychlém tempu.

Máte rádi různé vychytávky nebo novinky, které vám rozšíří obzory a zase se přiučíte něco nového? Tak právě tohle je pro vás ten správný článek, kde se dočtete, jak nasekat vajíčka natvrdo.

Jak nakrájet rychle vajíčka?

Už jsme napsali, jaký typ uvařených vajíček se krájí a při jaké příležitosti. Jenomže co budeme potřebovat k této vychytávce? Základ pro nakrájení spousty vajec na malé kousky jsou:

  • miska,
  • kovová mřížka.
Zdroj obrázku: Freepik

Mřížka, kterou používáme například po dopečení pokrmů. Mřížku položte na misku a rozmačkejte skrze ní uvařenávychladlá vejce. Vajíčka skvěle zapadnou skrze mřížky do misky a nasbíráte tak rychle dostatečné množství kousků, pro které najdete různá využití. Od pomazánky až třeba po bramborový salát nebo něco dalšího. Danou technikou zachováme nejen pořádek v kuchyni, ale ušetříme mnoho času. A už vůbec se nemusíte obávat úrazu, jelikož grilovací mřížka je maximálně bezpečná oproti noži.

Jak vznikl tento nápad?

Internet nabízí široké spektrum vychytávek, návodů, receptů nebo videoreceptů. Dnes navíc existuje plno aplikací, kde právě takové typy vychytávek frčí. Konkrétně tento trik se objevil na videu na Instagramu, kde tuto techniku nahrály zahraniční a oblíbené celebrity. Tohle video se dočkalo mnoha pozitivních ohlasů od lidí, kterým to přišlo geniální, nápadité a rychlé. Co myslíte? Vyzkoušíte taky tenhle tip, nebo zůstanete věrní klasice s možností úrazu a ztráty času? To je čistě na vás, z našeho pohledu jde o časově velice úsporný a inovativní způsob.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/chopping-hard-boil-eggs-cooling-rack-hack-23317617