Toustovač zachrání každý hladový krk. Připravit v něm jde přitom i jiné lahůdky

Toustovač nebo sendvičovač je nedílnou součástí snad každé domácnosti, protože se jedná o přístroj, který zachrání rodinu od hladu ve všední dny, kdy není příliš času na přípravu časově náročných teplých večeří. Tousty zasytí, děti a dospělí je milují, navíc k nim stačí přidat čerstvou zeleninu a večeře se může během chvilinky podávat. A nejen to, toustovač je možné používat i na přípravu dalších pokrmů, což mnozí spotřebitelé vůbec netuší.

Křupavé plátky s roztaveným sýrem a šunkou

Příprava toustů je nadmíru snadná, současně existuje nepřeberně kombinací naslano i nasladko. Nejčastěji se připravují z bílého nebo celozrnného toustového chleba nebo jiného pečiva. Mezi dva plátky se vkládají plátky sýra a šunky, které se zapečou při vysoké teplotě. Milovníci ryb jistě nezapomenou přidat tuňáka, populární jsou sušená rajčata a různé druhy koření. Výhodou toustů je rychlá příprava, současně drží tvar a toustový chleba je možné mít doma do zásoby, protože má poměrně dlouhou trvanlivost. Rovněž lze zpracovat zbytky z chladničky, což ocení všechny šetrné hospodyňky i zastánci trendu zero waste.

Mohlo by vás zajímat:  Při správném rozmrazení budou ryby chutnat jako čerstvě ulovené. Dopřejte jim čas
Zdroj obrázku: Freepik

Toustovač namísto špinavých pánví

O jaký přístroj jde? Toustovač je zařízení, které dokáže rychle vygenerovat vysoké teploty, přičemž vnitřek je pokrytý teflonem pro bezpečné pečení, obdobně jako v pánvi. Z toho důvodu je možné sendvičovač používat i k přípravě jiných pokrmů než jen toustů. Odbyde tak mytí špinavých pánví, které jsou neustále odložené ve dřezu. Jídla se chystají nadto bez použití množství oleje, jsou zdravější a rychleji připravená.

Volská oka, omelety, zelenina i párky

Co je možné připravovat? Volská oka, kdy stačí rozklepnout vajíčka do přístroje. Vejce se mohou rozšlehat spolu s oblíbenými bylinkami a směs nalít do oddělených prostor, omeleta je během minuty hotová. Namísto klasických toustů se mohou nachystat tortilly s oblíbenou náplní včetně hub nebo zeleniny, která se může zapéct též samotná. Nic nebrání opečení běžných párků nebo klobásek, které budou krásnou připomínkou letního grilování i v zimě.

Zdroj: https://us.buydeem.com/blogs/recipes/things-you-can-make-with-your-toaster-not-just-bread