Tipy, jak předejít přehřívání notebooku v létě

Léto je v plném proudu a s ním samozřejmě i vysoké teploty. Pokud jste často zatíženi prací na notebooku, pravděpodobně si kladete otázku, jak se vyhnout přehřívání vašeho zařízení. Nikdo si přece nepřeje, aby se notebook stal žhavou pecí uprostřed letních dní. Dnes se s vámi podělíme o nejlepší tipy, jak udržet počítač v chladu, abyste se vyhnuli nežádoucímu přehřátí a zachovali klidné a plynulé prostředí pro svou práci.

Vyberte si správné prostředí

Pokud se pohybujete v místnosti s příjemnou teplotou, pravděpodobně to bude vyhovovat i vašemu přenosnému počítači. Pokud je to možné, snažte se pracovat v chladnějších prostorách, abyste minimalizovali přehřátí notebooku. Ideální je mít k dispozici klimatizaci nebo větrák, které udrží okolní teplotu příjemnou pro vás i váš notebook. Pokud jste venku, zvažte práci na stinném místě nebo využijte ochranný slunečník, který poskytne stín a sníží přímé sluneční záření na váš notebook.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní telefon je důležité ukládat na bezpečná místa
Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na správné odvětrávání

Notebook potřebuje určitý prostor mezi spodní stranou a podložkou. Položíte-li ho na nohy nebo jinou měkkou plochu, vzduchový proud bude omezený, což způsobuje nahromadění tepla. Snažte se pracovat na rovném povrchu, ideálně na stole, abyste zajistili dostatečný prostor pro proudění vzduchu. Pokud je to možné, investujte do notebookové podložky s integrovanými ventilátory, které pomohou udržovat počítač v chladu. Pamatujte také na pravidelné čištění větráčků a odstranění případného prachu, který by mohl bránit správnému odvětrávání.

Mohlo by vás zajímat:  Digitální peněženky umožňují komfort při placení, vždy je ale důležité myslet na bezpečnost

Vyhněte se přímému slunečnímu záření

Pokud je to možné, vyvarujte se umístění notebooku na přímé sluneční světlo. Pouhým umístěním do stínu můžete snížit teplotu notebooku o několik stupňů. Navíc se i vám bude pracovat pohodlněji, když nebudete přímo vystaveni slunečnímu záření. Pokud jste venku a musíte používat notebook, zkuste jej umístit do stínu stromu nebo použijte přenosný slunečník, který poskytne ochranu před přímým slunečním zářením. Mějte také na paměti, že vysoké teploty mohou negativně ovlivnit životnost baterie notebooku, takže je doporučeno minimalizovat vystavení přímému slunci.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřívání hodinek Apple Watch lze zabránit několika pravidly

Zdroj: https://www.firefold.com/blogs/news/simple-tips-to-keep-your-laptop-from-overheating