Time management nedovolí promrhat ani minutu. Všechny úkoly zvládnete rychle a efektivně

Běháte v práci z jedné schůzky na druhou a nemáte ani chvilku na to, si sednout a chvilku přemýšlet o tom, co se na první schůzce dělo? Je na čase naučit se efektivně řídit svůj čas a odlišit se na pracovišti od svých kolegů. Time management je jednou z nejdůležitějších dovedností dnešní doby. Můžete tvrdě pracovat celé hodiny, ale vaše produktivita může být i tak nízká. Jak být produktivnější?

Udržuje zaměření na důležité věci

Typický pracovní den je plný vyrušení a rozptýlení. Time management pomáhá efektivně řídit váš čas a zaměřovat se hlavně na důležité věci v práci. Stejně jako finanční plán zabraňuje zbytečnému rozhazování peněz, časový plán brání neefektivnímu plýtvání minutami a hodinami. Pokud si na začátku dne či týdne nestanovíte priority, budete přeskakovat z jednoho úkolu na druhý a v konečném důsledku vám dosažení cíle potrvá o mnoho déle. Plánujte efektivně svůj čas a nezůstanete pozadu ve svých každodenních povinnostech. Navíc budete mít více mentální energie čelit problémům.

Mohlo by vás zajímat:  Blížící se infarkt prozradí určité signály už měsíc dopředu. Jejich rozpoznání může zachránit život
Zdroj obrázku: Freepik

Snižuje stres

Jestliže neplánujete, jak využijete svůj čas, často se budete topit v mnoha úkolech, které nebudete stíhat. Vaši nadřízení budou naléhat na dokončení jednotlivých úkolů a to způsobuje stres. Z počátku je možné to zvládat, časem však nevyhnutelně ztratíte zápal a budete mít pocit vyhoření. Přistupovat ke své práci se strategií a jasnými cíli zvyšuje schopnost dotáhnout věci do konce a vaši nadřízení budou také spokojeni.

Pomáhá v dalších oblastech rozvoje

Zlepšení se v řízení času vyžaduje rozvoj dalších dovedností, jako je sebeuvědomění, strategie, plánování a stanovení cílů. Tyto dovednosti přímo přispívají k efektivnímu řízení času a umožňují být produktivnější v práci a celém životě. Zdokonalením se v těchto dovednostech se stanete lepším pracovníkem a vaše hodnota výrazně vzroste. Samozřejmě naučit se efektivně řídit svůj čas vyžaduje určitou dobu, soustředění a disciplínu. Dle našeho názoru se to velmi vyplatí a time management se stane užitečnou investicí.

Zdroj: https://www.briantracy.com/blog/time-management/time-management-tools-and-techniques-time-planner-master-list/