Spalování kalorií s pohybem, který baví: každý si vybere

Cvičení je všeobecně zdravé pro tělo i mysl. Když už se ale rozhodnete spalovat kalorie vědomě, nemusíte se dřít v posilovně s různými cviky, které vás nebaví. Místo toho si můžete tuto činnost zpříjemnit nejrůznějšími sportovními aktivitami, které vás budou naplňovat. Je čistě na vás, jakou aktivitu si vyberete a jaká vás baví. Pár aktivit vám představíme, abyste byli v obraze.

Plavání: SwimUp

Patří plavání k vašim oblíbeným činnostem? Pak vás jistě potěší aplikace SwimUp. Plavání je všeobecně zábavná, relaxační a klidná aktivita. Pravidelným plaváním rostou svaly a zregeneruje se také tělo. SwimUp je mobilní aplikace určená právě pro plavání, kde můžete sledovat nejrůznější plavecké pokroky a prohlížet si či vykonávat samotné tréninky. Na výběr máte z osmi možností. Mezi ně patří:

  • naučit se plavat,
  • freestyle,
  • wellness,
  • triatlonové plavání.
Mohlo by vás zajímat:  Cvičení patří do zdravého životního stylu. Ve špatnou dobu ale může tělu i ublížit

Každý režim obsahuje svůj vlastní kurz. Kurz pomáhá ke zdokonalení v daném režimu a střídají se v něm úrovně techniky, vytrvalost, síla a rychlost. Aplikace je k dispozici zdarma pro Android i iOS.

Zdroj obrázku: Freepik

Gymnastika

Gymnastika patří k nejnáročnějším sportovním aktivitám, co se týče nároků na sílu, výdrž, flexibilitu a hbitost. Aplikace Gymnastic Method vás hezky krok za krokem naučí veškerou sbírku gymnastických technik. Programy sahají od úvodního kurzu gymnastiky až po program společné přípravy a základní silový program. Uvnitř aplikace najdete sbírku cviků s vysvětlivkami, jak nejlépe tyto cviky provádět. Aplikace je k dispozici zdarma pro Android i iOS.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí hodina denně a kila půjdou dolů sama. Procházka zlepší kondici těla i mozku

Další sporty

Mezi populární sporty patří fotbal, basketbal, nově i MMA. V prvních dvou případech nemusíte vlastnit ani aplikaci, stačí, když si zajdete ven a začnete tyto činnosti vykonávat, nejlépe ve formě zápasu s ostatními lidmi. Celkově je asi jedno, jaký sport vykonáváte, někoho může bavit hokej, tenis, volejbal, je toho zkrátka hodně a každý sport má svůj přínos.

Co se týče MMA, existuje hned několik aplikací, které obsahují jednotlivé cviky nebo kruhové tréninky. Tyto tréninky jsou navrženy podle tréninků MMA zápasníků. Stejně jako u fotbalu nebo basketbalu nemusíte stahovat žádnou aplikaci, stačí si vyhledat v okolí tělocvičnu nebo spolek zprostředkovávající tréninky v této oblasti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/what-exercise-burns-the-most-calories