Skvrny od potu jsou problém nejen v létě. Vyčistit je pomůže několik osvědčených metod

Hodně z nás trpí nepříjemným problémem. A je úplně jedno, zda je venku teplo, nebo naopak zima. Tím problémem jsou skvrny od potu. Jsou situace, kdy na ně nezabírá ani prášek, ani bělidlo. Jak si poradit se skvrnami od potu, aby už na oblečení nebyly? Víme jak!

Nejhorším momentem je, zvláště pro dívky a ženy, když si neuvědomí, že mají mokré skvrny v podpaží z potu a zvednou ruce a někdo je uvidí. U některých tato situace vyvolá ještě větší pocení v různých částech těla.

Jak odstranit skvrny z podpaží

Nejčastějším problémem jsou výše zmíněné skvrny od potu v podpaží. Objevují se na různém oblečení, od triček, nátělníků až po šaty. Nejlepším kandidátem na vyřešení problému je roztok octa a vody v poměru 1 : 1. Poté stačí vložit bavlněný, čistý hadr, kterým tyto skvrny natřete. Nechte 15 minut působit. Poté vyperte poškozené oděvy v pračce s barevným práškem (gelem). Tato metoda rovněž pomáhá i u tmavého prádla.

Jak odstranit skvrny z kšiltovky

Co se týče kšiltovek a pokrývek hlavy, je lepší odstranit skvrny sodou. Je potřeba nachystat si pastu ze sody, vody a peroxidu vodíku v poměru 1 : 1 : 1. Tato směs by měla být aplikována přímo na skvrny a ponechána 45 minut. Poté čepici opláchněte a dejte do pračky a vyperte na program pro jemné prádlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Žluté skvrny na halence a pot v barevném oblečení

Skvrny od potu nechce mít nikdo, ale v případě nouze jde vždy něco vymyslet. Na každém bílém či světlém oblečení dokáže udělat paseku, ale co když jdete v halence? Doma si vytvořte přípravek k odstranění skvrn od potu z bílých látek. Pro směs si připravte:

  • 5 lžic vody,
  • 5 lžic octa.

Důkladně danou směs promíchejte a naneste přímo na skvrny. Za 15 minut by měla působit.

Se skvrnami v podpaží u barevného oblečení pomůže čpavek. Pro výrobu přípravku stačí smíchat 1 litr vody a 1 lžičku čpavku. Roztok promíchejte důkladně a poté pomocí bavlněného hadříku namočeného v přípravku rozetřete skvrny. Pro vlastní bezpečnost mějte oblečené gumové rukavice a směs nedýchejte. Přípravek nepoužívejte na hedvábí a bavlněné oděvy, rychle očistěte a vymáchejte.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2020/july/how-to-remove-sweat-stains/