Samotné posilování je k ničemu. Tělo potřebuje dodat správné živiny, pak bude nepřekonatelné

Nebaví vás jen tak se povalovat doma a chtěli byste začít cvičit? Dneska jsme si pro vás připravili hned několik zajímavých tipů, díky kterým můžete zvětšit svou svalovou hmotu. Začněte si tedy budovat svaly už dnes a zbytečně to neodkládejte, ještě byste se mohli rozmyslet.

Základem je necvičit na prázdný žaludek

Pokud začnete cvičit s prázdným žaludkem, tak místo toho, abyste svalovou hmotu nabírali, ji budete ztrácet a to pravděpodobně nechcete, pokud čtete tento článek. Pokud nemáte dostatek paliva na spalování, tak vaše tělo jako první začne odbourávat svalové tkáně. Tak pozor a vždy se před cvičením asi 30 minut předem najezte!

Mohlo by vás zajímat:  Dobře sestavený tréninkový plán udrží tělo v kondici i na podzim

Zaměřte se na zdravé tuky

Přidejte do svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem nenasycených tuků a omega-3 kyselin. Jeden gram tuku má pouhých 9 kalorií. Mezi ty nejlepší potraviny, které v tomto ohledu můžete přidat, patří například kešu ořechy, mandle, losos, vejce, rybí tuk nebo makadamové ořechy. Váš denní příjem by měl být 20–30 procent těchto tuků.

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte na svůj jídelníček probiotika

Pokud budete mít zdravá střeva, pak vám půjde všechno lépe a díky probiotikům máte dobře našlápnuto. Jezte proto fermentované potraviny jako jsou například jogurty, kombucha, kysané zelí, červené víno nebo kimchi. Všechny tyto potraviny a spousta dalších s těmito vlastnostmi jsou bohaté na prospěšné bakterie, které pomáhají ve střevech udržovat dobrou střevní flóru.

Mohlo by vás zajímat:  Plavání utuží nejen kondičku. Skvěle působí především na mozek a dobrou náladu

Nezapomínejte ani na multivitaminy

Všechny možné vitamíny a minerály jsou důležité pro fungování našeho těla. Ale některé navíc k tomu pomáhají ještě při nabírání svalů. Pro zvýšenou produkci testosteronu vyhledávejte potraviny obsahující zinek. Pro zlepšení metabolismu zase bílkoviny a tuky. Pro nás je důležitý hlavně vitamín D, který pomáhá našemu tělu s regenerací svalů. Pokud chcete omezit stres, nezapomeňte na vitamíny E a C.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/26-muscle-building-foods