Máte pocit, že se prostě nedokážete vyfotit tak, aby vám to na fotce slušelo? Nesmysl! Poradíme vám, jak vypadat dobře při každém zmáčknutí spouště fotoaparátu

Společnost se dělí na dva typy lidí. Jedni vypadají za každých okolností perfektně na kterékoli fotografii a ti druzí…ti druzí ne. Pokud i vy patříte mezi ty méně šťastné, kteří ať se snaží, jak chtějí, na fotkách přesto vypadají jako parodie na Shreka, nezoufejte. Máme pro vás několik tipů, jak vypadat přitažlivě i na rychlých a nečekaných momentkách.

Klíčem je správné pózování

Pokud se zrovna chystáte na nějakou slavnostní událost, rodinnou oslavu nebo hvězdný galavečer, jistě počítáte i s tím, že se bude fotit. A to hodně. Nebuďte z toho nešťastní, vždy je lepší vědět dopředu, že se vás někdo pokusí zvěčnit a vy se tak na to budete moci důkladně připravit.

Nejlepší je natrénovat si několik neutrálních póz doma před zrcadlem. Sami tak uvidíte, jak vaše tvář a celé tělo vypadá při kterémkoli gestu, ať už je to pozvednutí sklenky, obyčejné zamávání, nebo hurónský smích. Můžete se tak zaměřit na problematické oblasti, které se vám v odrazu jeví jako nedokonalé – například dvojitá brada při pohledu zespodu, drobná mezírka mezi zuby, kterou se snažíte zakrývat, nebo povislá kůže na pažích při obyčejném zamávání. Máte dvě možnosti – buď se pohybům, při kterých nevypadáte zrovna elegantně vyvarujete, nebo je poupravíte tak, aby zůstaly nedokonalosti čočce fotoaparátu skryty.

Mohlo by vás zajímat:  7 nejlepších akčních filmů, které musí vidět každý. Připravte se na pořádnou jízdu

Pár triků, které se vám mohou hodit

Univerzální a hojně využívaná póza při focení vás dokáže opticky zeštíhlit. Nikdy nestůjte k fotoaparátu přímo čelem, raději trup jemně natočte do strany, zvedněte bradu nahoru a váhu přeneste na jednu nohu. Druhou nohou posuňte mírně dopředu a lehce ohněte v koleni. Vaše postava tak bude působit vyšší a štíhlejší. Pokud nevíte, co s rukama, dejte alespoň jednu z nich do nejužšího místa v pase. Tato póza vám rozhodně ubere pár kilogramů.