Rozbitý displej na telefonu není těžké opravit svépomocí. Ne vždy je to ale nejlepší řešení

Když se vám rozbije nebo praskne displej na telefonu, je to pořádná otrava. Ať si za to můžete sami, nebo to vzniklo opotřebením, je potřeba displej co nejrychleji vyměnit, abyste mohli telefon zase vesele používat. Ale je lepší opravit si displej sami, nebo raději telefon odnést do servisu?

Existuje hned několik způsobů, jak displej opravit

  • Pokud máte mobil od operátora, lze to vyřešit přes něj.
  • Je-li telefon stále v záruce, zkusit to můžete i touto cestou.
  • Odneste ho do opravy.
  • Kupte si nový telefon.
  • Opravte si displej sami.
Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodli jste se pro možnost opravit si ho sami?

Pokud ano, tak než se pustíte do toho, měli byste si zodpovědět několik otázek.

  1. Máte už s opravou elektroniky nějakou zkušenost? A výměna baterií do dálkového ovladače se opravdu nepočítá. Chytré telefony jsou docela složitá zařízení a chce to opravdu důkladnou práci, jinak si opravováním zničíte i funkční zbytek. Výměna obrazovky sice patří mezi ty jednodušší úkony, ale i přesto to chce trochu šikovnosti.
  2. Máte bezpečné místo, kde opravu provedete? Je vhodné mít připravený prostor, kde se můžete do opravy v klidu pustit. Samozřejmě byste zde měli mít i nářadí, které budete k opravě potřebovat.
  3. Je vaše zařízení stále v záruce? Pokud ano, pak ještě chvíli popřemýšlejte, zda se do opravy opravdu chcete pouštět sami. Jakmile totiž začnete, ztrácíte záruku na celé zařízení. Pokud se něco nepovede, pak už vás záruka neochrání.
  4. Risknete ztrátu voděodolnosti? Jakmile se jednou pustíte do otevření voděodolného přístroje, pak je více než pravděpodobné, že pokud opravu neprovedete na sto procent, tak už nikdy ochranu proti vodě nebudete mít aktivní.
Mohlo by vás zajímat:  Politá elektronika nemusí znamenat konec. Rychlý zásah dokáže zařízení zachránit

Nejbezpečnější je samozřejmě telefon odnést do servisu. Sice to není nejlevnější varianta, ale máte alespoň jistotu, že vše bude fungovat, jak má!

Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/how-to-fix-a-cracked-phone-screen/