Psi si pochutnávají na trávě pro doplnění živin i z nudy

Psi dokážou jedením trávy strávit spoustu času. I když se toto chování může zdát nepřirozené, protože jsou psi masožravci, tato činnost je pro psy přirozená. Někdo by prostě řekl, že psi milují jedení trávy. Jiní zase tvrdí, že jim to prospívá při žaludečních problémech. Někteří věří, že když psi konzumují trávu, znamená to, že bude pršet. Pravda je však jako vždy někde uprostřed.

Zdravý chlorofyl

Psům tráva chutná. Pravděpodobně tuší, že chlorofyl, který se v trávě nachází, má pro ně mnoho zdravotních výhod. Problémem ale zůstává to, že psi nedokážou trávu strávit natolik dobře, aby získali všechny benefity, které by jim chlorofyl mohl přinést. Chlorofyl je zelený pigment, který najdeme ve všech rostlinách a řasách. Jedná se o velmi důležitou sloučeninu v procesu fotosyntézy.

Mohlo by vás zajímat:  Každý by se měl občas kreativně vyřádit. Umění snižuje hladinu stresu až o 75 %

Chlorofyl dokáže v těle psa pročistit buňky, bojovat proti infekcím, hojit rány, zlepšit imunitní systém. Tato látka dokonce detoxikuje játra a trávicí systém. To je hlavním důvodem, proč si mnoho psů s akutními zažívacími problémy pochutnává na trávě. Odstraňuje páchnoucí dech a dokáže navíc snižovat schopnost vázat karcinogeny v játrech a v dalších orgánech.

Zdroj obrázku: Freepik

Nesprávně vyvážená strava

Dalším důvodem je, když má pes nevyváženou stravu a chybí mu v ní dostatek minerálů a vitamínů, pak začne požírat trávu, aby si je doplnil. Požírání trávy je v tomto případě pravidelnou záležitostí, psi se jí nejdou nabažit, důsledně ji žvýkají, avšak důležité je, že ji následně nevyvrátí, ale zůstane v žaludku.

Mohlo by vás zajímat:  Alkohol lidskému zdraví škodí i v malém množství

Pokud jste si jisti, že strava vašeho psa je vyvážená, má dostatek vitamínů a minerálů a nic mu v krmivu nemůže chybět, je pravděpodobné, že psovi tráva prostě chutná a během procházky si jednoduše dopřeje sem tam kousek šťavnaté zeleně. Jeden z důvodů, proč trávu žere, může být i to, že se prostě nudí, pokud například dlouho s někým mluvíte a nevěnujete se svému psímu kamarádovi, může žrát trávu z nudy.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/why-do-dogs-eat-grass