Problém rodinných vozů: automobilky nejsou schopny nabídnout skutečně praktické auto

V dnešní době je pro mnoho rodin výběr vhodného auta kritickou otázkou. Bohužel většina současných rodinných vozů, které nabízí trh, nesplňuje očekávání zákazníků. Automobilky se sice snaží nabídnout širokou škálu vozů, které jsou označovány jako rodinné, ale často opakují stejné chyby a ignorují skutečné potřeby rodin. Proč jsou současná rodinná auta nepoužitelná a jaké jsou nejčastější chyby, které automobilky dělají?

Výkon motoru

Jednou z největších výzev, se kterými se rodinná auta potýkají, je nedostatek výkonu motorů. Mnoho současných modelů je vybaveno motory, které sice mohou být úspornější a ekologičtější, ale nejsou dostatečně výkonné pro náročné situace, jako je například předjíždění plně naloženého vozu nebo jízda do kopce. I když jsou tyto motory naladěny tak, aby dosáhly dobré pružnosti při nižších otáčkách, výkon při vyšších otáčkách je často nedostatečný. To může být pro mnoho rodin velký problém, protože předpokládají, že jejich auto bude schopné zvládnout náročné situace, které mohou při řízení nastat.

Mohlo by vás zajímat:  Koupi auta v exekuční dražbě můžou provázet skryté problémy
Zdroj obrázku: Freepik

Omezená nosnost

Mnoho rodin si vybírá své auto s ohledem na to, aby bylo schopné táhnout karavan nebo jiný přívěs. Bohužel se ale často stává, že i když řidič splní zákonné podmínky pro tažení přívěsu, automobilka stanoví maximální hmotnost taženého přívěsu, kterou daný vůz může utáhnout. Výsledkem je, že mnoho současných rodinných aut se stává nepoužitelnými pro tažení větších přívěsů, a to i přesto, že mají tažné zařízení. Je to další příklad toho, jak se automobilky často zaměřují na estetiku a výkon, ale přehlížejí praktické potřeby rodin, které chtějí své auto využívat naplno.

Mohlo by vás zajímat:  S tuningovými úpravami na autě může mít problém policie i pojišťovna

Nekomfortní jízda

Při výběru rodinného vozu je nutné myslet na to, že děti mají specifické požadavky na své bezpečí a pohodlí během jízdy. Mnohá rodinná auta ovšem nedokážou tyto nároky plně splnit. Některé vozy nemají dostatečný počet sedaček s ISOFIX systémem pro bezpečné upevnění autosedaček, což komplikuje přepravu malých dětí. Navíc ne všechna vozidla nabízejí dostatečný prostor na zadní řadě pro instalaci tří autosedaček vedle sebe, což může být problém pro rodiny s více dětmi. Nekomfortní jízda s nedostatečným počtem sedaček nebo bezpečnostních prvků může být pro rodinu nejen nepohodlná, ale i nebezpečná.

Zdroj: https://www.cbsnews.com/news/7-reasons-the-family-car-isnt-so-great-for-families-any-more/