Použitý, nebo nový: při nákupu telefonu hraje roli víc faktorů než pouhá cena

Chystáte se kupovat nový chytrý telefon? Pak jste si pravděpodobně položili otázku, zda koupit nový, nebo použitý. Obě tyto varianty mají své výhody a nevýhody a my se na ně v tomto článku podíváme maličko důkladněji.

Proč si koupit použitý telefon?

Rozhodně ušetříte, i když v dnešní době ani to už není tak docela pravdou. Samozřejmě bude použitý telefon levnější, jenže dnes vychází prakticky každý měsíc nový model, a co se týče smartphonů střední třídy, drží se ceny i u nových na příjemných hranicích. Občas se tak tedy alespoň v těchto případech vyplatí připlatit si nějakou tu tisícovku navíc a mít vše nové a se zárukou.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr nového telefonu nemusí být snadný. Zaměřte se na několik důležitých faktorů
Zdroj obrázku: Freepik

Proč si nekupovat použitý telefon?

Co se týče smartphonů, toto odvětví se hodně změnilo a rozhodně k lepšímu. Pokud jste ještě před pár lety chtěli nejlepší a nejnovější funkce, tak vám nezbývalo nic jiného než koupit prakticky to nejdražší, co bylo na trhu. Dnes už se ale inovací tak moc nedočkáváme a to, co před pár lety bylo ještě pro bohaté, se stává standardem. To si můžeme sami ověřit. Protože nový telefon, který má všechny našlapané funkce, se dá pořídit za podobné peníze jako použitá vlajková loď, která toho zase tolik navíc nenabídne.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj mobilní telefon během lyžování

Takže vyplatí se koupit použitý, nebo nový?

Nejprve si tedy položte otázku, co potřebujete, aby tento telefon měl, a jaké jsou tedy funkce, bez kterých se absolutně neobejdete. Pokud je jednou z takových věcí něco, co nabízí pouze konkrétní značka nebo model, pak se rozhodně vyplatí sáhnout po použitém zařízení. Alespoň ohledně ceny.

Naopak pokud se jedná o běžné věci, které vám nabídne dnes prakticky každý druhý telefon, tak se tady není moc co rozhodovat. Ten rozdíl mezi novým a použitým už nebude tak značný jako u jedinečné funkce, kterou má málokterý model. Zde se již vyplatí si těch pár stovek připlatit a nestresovat se.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/business-54160851