Ďábelská mast zbaví namožené tělo bolesti i zánětu. Uleví rychle a spolehlivě

Ďáblův dráp je považován za unikátní rostlinu. Je rozšířen v povědomí hlavně mezi staršími lidmi a sportovci. Ďáblův dráp má podobu masti nebo gelu. Největší účinek má především při bolesti svalů, kloubů a při zraněních. Používá se i při léčbě dalších onemocnění.

Kde se vzal ďáblův dráp?

Ďáblův dráp se používá již po staletí. Svůj původ má v jižní Africe. Na trhu můžete dostat ďáblův dráp v podobě gelů, mastí, balzámu nebo doplňků stravy, nejčastěji jsou to kapsle nebo čaje. Nejvyužívanější jsou gely a masti, a to kvůli snadné aplikaci na postižené místo.

Mohlo by vás zajímat:  Hřebíček je nejlepším parťákem do chladných dní. V kombinaci s medem je nepřekonatelný

Účinky kouzelné masti

Ďáblův dráp se vyznačuje svými protizánětlivými a antioxidačními účinky. Jak již bylo zmíněno, ďáblův dráp pomáhá zmírnit bolest a zánět. Doporučuje se při léčbě osteoartrózy. Účinky ďáblova drápu se mohou rovnat s léky, které se na toto onemocnění předepisují. Při bolesti dolní části zad je taktéž velmi účinný. Pokud trpíte dnou, můžete použít ďáblův dráp jako alternativní léčbu. Tuto možnost se doporučuje konzultovat s lékařem.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití ďáblova drápu

Při bolesti svalů a kloubů, zánětu šlach, artritidě, bolesti zad nebo revmatických potížích se nejčastěji ďáblův dráp využívá ve formě gelu a masti. Tyto produkty jsou doplněny o výtažky z pryskyřice, mentolu a dalších přísad pro zlepšení jejich účinnosti. Masti poskytují úlevu pro namožené svaly, protože mají hřejivý účinek. Masti i gely se mohou používat několikrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Hydratovat tělo v létě pomohou i jiné nápoje a potraviny než samotná voda

Kontraindikace

Ďáblův dráp je skvělý pomocník při mnoha obtížích, ale při nadměrném užívání může způsobit zdravotní problémy. Pokud je ďáblův dráp užíván formou kapslí nebo tablet, může dojít k bolesti břicha, průjmu, nevolnosti nebo zvracení. Mezi další nežádoucí účinky patří bolesti hlavy a nechutenství. Zřídka se může objevit kolísání krevního tlaku.

Zdroj: https://www.mynaturalorigins.com/en/blog/benefits-and-properties-of-harpagophytum-procumbens-zeyheri-decne