Podívejte se na nejoblíbenější smartphony podle uživatelů za rok 2021

Konec roku je vždy skvělým obdobím, kde můžete bilancovat. Z tohoto důvodu se můžeme podívat na nejoblíbenější smartphony roku 2021. Pořadí vás možná trochu překvapí. Podíváme se na data z analytiky z IDC, které vás nenechají na pochybách. Fanoušci značky Apple stále nejčastěji volí smartphony. Velkým překvapením se ovšem stala první pětice, ve které byl jen jediný chytrý telefon s operačním systémem Android.

Jaká je nejoblíbenější kategorie?

Jednoznačně nejoblíbenější v letošním roce se stal iPhone 12. Toto zařízení od Apple se stalo nejprodávanějším modelem za první tři čtvrtletí letošního roku. Druhé místo obsadit velmi ekonomický Samsung Galaxy A12, jediné zařízení s operačním systémem Android. Na třetím místě se opět Apple s iPhonem, ale tentokrát ve verzi 11, který následuje dva vlajkové modely z roku 2020, a to iPhone 12 Pro Max a 12 Pro.

Celý žebříček s přehledem vyhrál Apple!

Jednoznačně se můžeme shodnout na tom, že letošní rok vyhrál Apple se svými iOS smartphony. Nezáleží přitom na tom, že se nejedná o nejnovější modely nebo produkty, které považují za své vlajkové lodě. S americkým gigantem se dokázal vypořádat jen Samsung se svým modelem A12, který se ujal jediného místa na prvních pěti příčkách. Průzkum byl přitom prováděn po celé planetě, nejen v Americe.

Mohlo by vás zajímat:  Zasekaný Android telefon si zaslouží kontrolu. Operační systém rozhýbe několik snadných kroků

Nejnovější model od Apple s názvem iPhone 13 se v žebříčku vůbec neobjevil. Jeho prodeje nebyly vůbec špatné, ale oproti dřívějším verzím 11 a 12 to bylo velmi málo. Jak si můžeme všimnout v žebříčku nejoblíbenějších smartphonů na světě za rok 2021, dominují modely Apple a Samsung. Možná vás překvapí, že se zde vůbec neobjevila značka Xiaomi, která v tomto odvětví posledních pár let roste ve světového giganta. Velmi populární jsou ale hlavně v Evropě a Asii. Díky datům z Ameriky se proto na seznam tato značka vůbec nedostala. Jak bude asi vypadat tento žebříček příští rok?

https://www.theverge.com/22163811/best-phone, https://www.cnet.com/tech/mobile/best-phone-to-buy-in-2021/