Ne všechna místa jsou vhodná pro uložení chytrého telefonu

Žijeme v éře, kdy si jen stěží dokážeme představit jeden den bez mobilního telefonu. Online přístup, sociální sítě, telefonování a psaní zpráv – bez nich bychom se cítili odříznuti od světa. Je však důležité si uvědomit, že ne všechna místa jsou vhodná pro náš mobilní přístroj. Mnozí z nás mají tendenci mít telefon neustále u sebe, někteří ho dokonce nosí i na toaletu. To se nám ale může pěkně vymstít.

Mobilní telefon a teplotní extrémy

Mobilní telefony jsou citlivé na teplotní podmínky a jejich správné používání vyžaduje určitou opatrnost. Nedávejte telefon do chladnějšího prostředí, protože to může způsobit rychlé vybití baterie. Co je ještě horší, pokud poté přenesete telefon do teplého prostoru, může dojít k poškození zařízení, které už možná nepůjde znovu spustit. Zbytečné riziko lze minimalizovat tím, že telefon uchováte na místě s mírnějšími teplotami a budete ho chránit před extrémy.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní telefon je důležité ukládat na bezpečná místa
Zdroj obrázku: Freepik

Dětský kočárek a polštář

Mnoho rodičů neváhá telefon nechat v dětském kočárku, aby měli vždy přístup ke svému komunikačnímu zařízení. Avšak vědci varují před negativními účinky elektromagnetického záření na vývoj dětí. Je tedy vhodné se vyvarovat umisťování mobilního telefonu v blízkosti dětského kočárku, abyste minimalizovali možná rizika. Stejně tak byste se měli vyhnout zvyku umisťovat telefon pod polštář, jelikož to může způsobit zahřívání zařízení a v extrémních případech i jeho explozi, a to navíc s negativními dopady na zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Přestaňte zbytečně utrácet za telefon. Několik aplikací dovolí volat zcela zdarma

Zadní kapsa kalhot – nevhodné místo pro telefon i zdraví

Mnoho lidí, zejména mužů, si zvyklo nosit telefon v zadní kapse kalhot. Tento zdánlivě praktický způsob však přináší více problémů než výhod. V první řadě se může snadno stát, že vám někdo telefon bez povšimnutí ukradne. Navíc dlouhodobé nošení telefonu v zadní kapse může způsobovat bolesti břicha a nohou, což ovlivňuje naše pohodlí a zdraví. Proto je důležité vyvarovat se tohoto zvyku a hledat bezpečnější a ergonomičtější způsoby nošení mobilního telefonu.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4355556/, https://neuroandspineconsultants.com/blog/why-you-should-not-keep-a-wallet-phone-back-pocket/, https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1574119221001334, https://doctor.ndtv.com/living-healthy/where-do-you-keep-your-cell-phone-stop-as-the-results-can-be-deadly-1815295