Pevné tažné zařízení ochrání vůz při parkování i drobných nárazech

Pevné tažné zařízení není jen prostředek pro tažení přívěsů, ale také efektivní ochranný prvek, který dokáže chránit vůz před nežádoucími nárazy a poškozením. Bohužel často je podceňováno a přehlíženo. Představíme si důležité výhody pevného tažného zařízení a vysvětlíme, proč byste měli zvážit jeho instalaci na svém vozidle. Od ochrany při parkování až po prevenci drobných kolizí na silnici, pevné tažné zařízení je spolehlivým pomocníkem, kterého byste rozhodně neměli podceňovat.

Ochrana auta při parkování

Často se stává, že neohleduplní řidiči při svých manévrech nešetrně ťukají do dalších aut. Tato situace je však snadno řešitelná díky pevnému tažnému zařízení. Pokud dojde ke kontaktu se zadní částí vozu, náraz je pohlcen kovovou koulí, která chrání nárazník a lak před jakýmkoli poškozením. Pevné tažné zařízení se osvědčuje především při parkování podél chodníků a u supermarketů, kde je vystaveno zvýšenému riziku nárazů.

Mohlo by vás zajímat:  Vychytávky, které usnadní každému řidiči život
Zdroj obrázku: Freepik

Pomocník při odhadu vzdálenosti

Někteří řidiči mají problém s odhadem vzdálenosti při parkování, a to zejména v situacích, kdy je okolo přítomna pevná překážka, jako je zídka nebo sloupek. Pevné tažné zařízení může být v těchto případech výborným pomocníkem. Jeho náraz do překážky zajišťuje, že již nelze pokračovat, a tak chrání zadní nárazník před poškozením, které často vzniká nedostatečným odhadem vzdálenosti.

Ochrana před drobnými nehodami

Pevné tažné zařízení může posloužit jako praktická ochrana při drobných nehodách, například při nedobrzdění. Pokud se stane, že jiný řidič nedokáže včas zastavit a narazí do vozidla s pevným tažným zařízením, vytváří se zajímavá situace. Vinný řidič zpravidla utrpí značné poškození svého nárazníku, zatímco druhé vozidlo zůstane bez jakýchkoli stop poškození. Tímto způsobem pevné tažné zařízení vytváří neprostupnou bariéru, která chrání karoserii před poškozením a přispívá k minimalizaci škod při drobných nehodách.

Zdroj: https://www.advancedtowbars.com.au/advantages-of-using-towbars/