Pavouci jsou málokomu příjemní. Oblíbené vůně je vyženou z domu a zároveň byt provoní

Přítomnost pavouků lidi děsí. Nemusíte se jich vyloženě bát, ale určitě není příjemný pocit o nich vědět. Jejich zabydlení svědčínepořádkunedostatku čistoty v bytě. Mají rádi temná místa. Jak se jich efektivně zbavit, aniž byste je museli zabíjet nebo kupovat drahé přípravky? Víme, jakým způsobem se zbavit nejen jich, ale i otravného hmyzu, a přitom si zútulnit domov. Více zjistíte v článku.

Kde se berou a jak se s nimi vypořádat?

Pavouci se samozřejmě u vás v domácnosti nemusí objevovat jen kvůli nedostatku čistoty. Pavouky přitahují i kartónové krabice, kde bývá ovocezelenina nebo hmyz. To je ideálním místem pro pavouky. Každopádně prach a špína přispívají k výskytu pavouků, protože mají rádi opuštěné místnosti.

V případě výskytu pavouků je můžete účinně vypudit domácími prostředky. Dodržujte pořádek, nenechávejte drobky na lince a chraňte ovoce před hmyzem. Ovocné muškymravenci jsou hlavní potravou malých pavouků.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je odpudí?

Intenzivní aroma esenciálního oleje odpuzuje pavouky. Vaše oblíbená vůně se rozšíří po celé místnosti. Připravte si roztok vody a parfému v poměru 2 : 1, nejlépe vůně:

  • levandule,
  • mentolu,
  • citrónu.
Mohlo by vás zajímat:  Nepřemožitelná jedlá soda zachrání zahradu před nenasytnými škůdci i nesmrtelným plevelem

Existuje několik druhů bylin a dalších rostlin, které pavouci nemají rádi, mezi nimi i mátalevandule. Budou ozdobou každé místnosti a navíc zastraší hmyz. Jejich aroma je velmi intenzivní, nám voní a zároveň odpuzuje pavouky. Tyto rostliny se vyplatí pěstovat na parapetu, jelikož se pavouci dostávají dovnitř především skrze okna.

Co takhle zkusit citrón? Ten má taky silné aroma. Stačí jím potřít rámy oken nebo si smíchat v poměru 1 : 2 citrónovou šťávu s vodou. Nastříkejte kolem oken a balkónů, kde se nejčastěji vyskytují.

Dokonalá prevence

Pavouci nesnáší vůni žaludůkaštanů. Nejen že vyženou pavouky, ale poslouží i jako zajímavá dekorace. Dokonalou ochranou je moskytiéra, která zabrání vstupu do domu nejen pavoukům, ale i otravnému hmyzu a ještě stojí pár stovek.

Zdroj: https://www.extermpro.com/blog/can-you-use-essential-oils-to-get-rid-of-spiders/