Oloupat papriku nikdy nebylo snazší. Nůž ani škrabku už nebudete potřebovat

Křupavé papriky jsou nejen zdravé, ale nabízí také způsob, jak barevně a chutně zpestřit mnoho jiných jídel. Existují však recepty a situace, kdy je nutné papriky oloupat. Chcete instinktivně sáhnout po škrabce nebo noži? To není nejlepší nápad, protože loupání paprik tímto způsobem se stává těžkopádným a časově náročným. Jak tedy odstranit slupku z papriky mnohem chytřejšími metodami?

Proč loupat papriky?

Červená, zelená, žlutá, chilli paprička… Existuje spousta odrůd paprik a každá z nich je cenným zdrojem živin. To vám umožní sestavit rozmanité a plnohodnotné menu, ale je třeba si uvědomit, že velká část prospěšných látek se skrývá ve slupce. Tak proč ji vůbec odstraňovat? Je slupka paprik škodlivá? Navzdory mnoha výhodám je slupka paprik poměrně těžko stravitelnou částí této zeleniny. Odstranění slupky je velkým komfortem pro trávicí systém. Toto ocení především malé děti, senioři a lidé, kteří se potýkají s problémy s trávicí soustavou. Kromě toho existují recepty na pokrmy, ve kterých je loupání paprik základem kulinářského úspěchu. Řeč je především o teplých pokrmech, například polévkách a dušených pokrmech, ale i o nejznámější balkánské pastě, kterou známe jako ajvar.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z jablek je chyba vyhodit. Snadno z nich vznikne oblíbený jablečný ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit slupku z papriky?

Metoda, ve které hlavní roli hraje horká voda, je známá všem milovníkům rajčat bez slupky. Nevyžaduje speciální přípravy, dovednosti ani vybavení. Připravte si hrnec, nalijte vodu a přiveďte ji k varu. Opatrně vložte papriky do horké vody. Pokud zelenina není zcela ponořená, čas od času ji otočte tak, aby působení vroucí vody bylo rovnoměrné. Var papriky by neměl trvat déle než minutu. Vyjměte papriku z vařící vody a zchlaďte ji studenou vodou. Tímto způsobem zastavíte proces vaření a bez problémů odstraníte slupku.

Jak oloupat papriky v mikrovlnné troubě?

To je další chytrý způsob, jak oloupat papriku a podrobit ji vysoké teplotě. Nemusíte se ani dívat na hodinky, protože čas, který by zelenina měla strávit v mikrovlnné troubě, bude nastaven na vašem zařízení. Jediné, co musíte udělat, je dát papriku do mikrovlnné trouby na dvě minuty. Bude měkká a slupku z ní můžete snadno odstranit malým nožem.

Zdroj: https://thomassixt.de/en/cooking-school/peel-peppers/