Nenáviděná změna času je za pár dní znovu tady. Zvykejte své tělo postupně

Někteří lidé velmi trpí tím, že se neustále mění čas. Přechod z letního na zimní nebo opačně může být pro některé velmi nepříjemný, protože jejich tělo je nastavené na dosavadní rytmus. Objevit se tak mohou nejen problémy se spánkem, ale také častější únava nebo podráždění, dokud se zase nedostaneme do správného rytmu. Jak změna času ovlivňuje naše tělo?

Na jaké příznaky si dávat pozor?

Také vás nebaví neustálé přesouvání hodinek? Není to pouze o tom. Změna času je velký skok pro každého, kdo je citlivější a vnímá každou změnu nejen na svém těle. Bohužel už roky se bojuje o to, aby byl čas jednotný a lidé se tak nemuseli trápit s tím, že si musí přetočit hodinky nebo hodinu navíc čekat na noční vlak nebo autobus. Prozatím ale máme časy pořád dva a musíme to ještě nějakou chvíli vydržet.

Kde se vůbec vzala změna času? Návrh zákona už počítal s tím, že se zimní čas zruší, ale zatím se tak nestalo a nevypadá to, že by měla změna nastat. Ještě po další čtyři roky si tak budeme muset přehazovat hodiny neustále dopředu a zase zpátky. Letní čas by přitom pro naše tělo byl mnohem přínosnější. Víte, jak ovlivňuje naše zdraví?

Mohlo by vás zajímat:  Hit Netflixu ukázal nebezpečí online seznamek. Případ Tinderu je varováním pro všechny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznáte, že vaše tělo zimní čas nepřijímá?

Negativní dopady změn času na tělo jsou již dokázané. Samozřejmě to nebude platit pro každého, protože někdo změnu čas ani nevnímá. Málo se ale mluví právě o negativních dopadech, protože mnozí ani netuší, že by mohly být spojené právě se změnou času. Jedná se o deprese, problémy se spánkem, nebo dokonce chronickou únavu. Byly již provedeny výzkumy, které ukazují, že je to závažný problém.

Při změně času si tak můžete dopřát hodinu spánku navíc, aby vaše tělo dohnalo deficit. Kromě toho se vyplatí zaměřit se na správné stravování a poté už jen být trpěliví, než se tělo vrátí do normálního fungování. Dejte si pozor, protože pro někoho může být střídání času opravdu nebezpečné. Pokud si ale tyto dva faktory nespojíte, nemůžete si pomoci.

Zdroj: https://www.solvhealth.com/blog/health-effects-of-daylight-savings-and-falling-back