Kočky milují hlazení, dotyk kočičí srsti ale působí dobře i na člověka

Život s kočkou je jedno velké dobrodružství. To ví každý hrdý majitel kočičí šelmy. Kočky mají vlastní osobnost, jsou často samostatné a lidé se od nich mohou učit, jak nerušeně relaxovat a jak klást vlastní potřeby na první místo. Rády se občas nechávají hladit, jelikož jim to dělá dobře. Samozřejmě to kočka musí dovolit. Víte, které doteky mají kočky nejraději?

Pozitivní vliv hlazení kočky na člověka

Hladit kočičí srst dělá radost nejen těmto roztomilým zvířátkům, ale má i pozitivní dopad na jejich majitele. Hlazení kočky nás dokáže uvolnit, snižuje stres a celkově organismus uklidňuje. Mnoho vědeckých publikací ukázalo, že majitelé koček méně často trpí srdečními infarkty a kardiovaskulárními obtížemi. Během pandemie covidu-19 se také objevily spekulace, že majitelé psů a koček jsou méně náchylní k těžkému průběhu nemoci, jelikož jsou kočky běžnými přenašeči koronavirů a majitelé díky tomu mají více protilátek.

Mohlo by vás zajímat:  Práce z domova vyžaduje větší odhodlání, než se zdá. Soustředění udrží správná motivace i přestávky
Zdroj obrázku: Freepik

Kočkám hlazení připomíná maminku olizující srst

V mládí kočičí mámy olizují svá mláďata, a tím je umývají. Hlazení srsti v kočkách vzbuzuje tento pocit, díky kterému se cítí v bezpečí a ve větším klidu. Ne každý dotek však tyto pocity v kočkách vzbuzuje. Kočka má na svém těle řadu specifických míst, kde má hlazení nejraději. Každý majitel kočky by tato místa měl znát a kočku hladit hlavně na místech, kde je jí to nepříjemnější.

Mapa kočičího těla – kde se jim hlazení líbí nejvíce?

Nejraději se nechávají hladit tam, kde ústí jejich pachové žlázy. Kočka tak zanechává svůj pach na našich rukou, a tím se zvyšuje její pocit bezpečí. Kočka nás prostě označkuje svým pachem. Nejčastěji se nechávají hladit na hlavě, mezi ušima, nad nosem, pod bradou, za ušima a na tvářích. Také se rády nechávají hladit na hřbetu, kde je možné dovolit si používat silnější a energické pohyby, případně použít kartáč.

Zdroj: https://www.petsbest.com/blog/4-best-safest-places-pet-cat/