Kde byste neměli nosit schovaný mobilní telefon

Mobilní telefon je součást každého dne a neumíme si bez něho představit život. Neustále ho nosíme tak, aby nám byl po ruce, kdyby někdo zatelefonoval nebo se cokoli dělo. Právě kvůli tomu se snažíme nosit telefon na místech, která jsou pro nás velmi snadno přístupná. S těmi nejoblíbenějšími se ale váže řada komplikací. Kde byste mobilní telefon opravdu neměli nosit a jaké k tomu existují podložené důvody?

Zadní kapsa

Pokud patříte mezi osoby, které s oblibou nosí telefon v zadní kapse kalhot, po přečtení těchto důvodů, proč to nedělat, jistě rychle změníte názor. Pravdou je, že se jedná o velmi oblíbené místo, kam uložit mobilní telefon. Uvědomili jste si ale někdy, že se tímto váš telefon stává velmi snadným cílem pro zloděje? Ani pro amatéra není vůbec nic složitého vytáhnout telefon z kapsy tak, aby to nebylo cítit. Kromě toho také vystavujete telefon riziku rozbití, pokud si na něho špatně sednete např. na kovovou lavičku.

Mohlo by vás zajímat:  Zanesený reproduktor na iPhonu lze vyčistit jemným kartáčkem nebo speciálním přípravkem

Přední kapsa

Přední kapsa je z hlediska odcizení mnohem bezpečnější. Na druhou stranu je ale velmi snadné takto uložený telefon utopit v záchodové míse. To se daří zejména ženám. Velké nevýhody to má i pro muže, a to převážně zdravotní. Mobilní telefon neustále vysílá elektromagnetické záření, což může velmi negativně ovlivnit plodnost muže, pokud je telefon pravidelně ukládán do přední kapsy kalhot.

Telefon pod polštářem

Spoustu lidí si také zvyklo spát s telefon pod polštářem. Dělají to zejména spáči, které je těžké probudit budíkem. Pokud umístí telefon pod polštář, zvuk budíku jim jde přímo do ucha, a tak ho lépe probudí. I to s sebou ale nese celou řadu možných zdravotních problémů. Používání telefonu před spaním může díky záření obrazovky způsobit nespavost. Telefon, který bude držen pod polštářem, bude neustále zahříván, díky tomu ničíte jeho baterku a při krajním přehřátí může i explodovat.