Domácí brambory jsou k nezaplacení. Vypěstovat je lze i na malém balkoně

Brambory patří k velice oblíbené zelenině, která bývá často připravována jako příloha k hlavnímu jídlu. Velkou devízou této zeleniny je rozmanitost přípravy, kterou nabízí. Chtěli byste pěstovat brambory, ale nemáte rodinný dům, chatu, zahrádku ani pozemek? Není třeba zoufat, brambory lze pěstovat i v bytě, ale pod podmínkou, že máte balkón. Brambory lze vypěstovat v pytli na balkóně.

Pořád tomu nevěříte? Nejedná se opravdu o nic těžkého. Přečtěte si tedy důvody, proč pěstovat, a návod, jakým způsobem postupovat.

Mohlo by vás zajímat:  První týdny se štěnětem jsou náročné, s těmito tipy to zvládnete

Proč pěstovat zrovna brambory?

To je velice zajímavá otázka. Odpověď je ovšem jednoduchá, jelikož si budeme jistí, že naše brambory jsou ekologické, bez známek chemie. Víme, že jsme si je vypěstovali sami a nikdo je nepřebíral v obchodě. Veškeré pokrmy nachystané z nich budou nejen chutné, ale hlavně i zdravé. Co obnáší pěstování na balkóně? Nic speciálního, opravdu se jedná o velice jednoduchou záležitost, kterou zvládne i naprostý začátečník. Zelenina roste téměř sama, bez speciální péče. Stačí je pěstovat v pytli nebo květináči, což má výhodu, že nebudete muset řešit problémy s plevelem a škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit brýle je snadné, málokdo to však umí. Špatnými prostředky se mohou nenávratně poškodit
Zdroj obrázku: Freepik

Pěstováním brambor na balkóně získáte další nový koníček, který si okamžitě získá vaše srdce. Vlastní „bramborárna“ může posloužit i jako začátečnický kurz pro vaše děti, které se tak naučí povinnostem.

Jak začít s pěstováním

Nejprve je potřeba počkat, až kupované brambory naklíčí do dvoucentimetrové délky. Poté brambory přemístíte do půdy, přikryjete a dostatečným množstvím vody zalijete. Jak snadné, nemyslíte?

Existují různé typy odrůd:

  • Laura,
  • Annabelle,
  • Heiderot,
  • Blaue Anneliese.

Tyto odrůdy můžete zakoupit v různých zahradnictvích a nabízí vypěstování hlíz s neobvyklými barvami dužiny a slupky. A co další odrůdy? Samozřejmě i ty můžete vysadit, to čistě záleží na vás, jaký typ si vyberete.

Zdroj: https://gardeningtips.in/growing-potatoes-in-balcony-a-beginners-guide