Díky jednoduchým trikům vydrží svíčky hořet mnohem déle. Sůl a mrazák jsou nejlepšími spojenci

Všichni chceme, aby naše svíčky hořely co nejdéle. Stává se však, že oheň zhasne velmi rychle, což může být ovlivněno mnoha faktory. Málokdo ví o úžasném triku, díky kterému vydrží svíčka hořet mnohem déle.

Romantická klasika

Dokonalá svíčka je taková, která nestojí příliš mnoho a má krásný vzhled. Kromě toho je důležité i prohlášení výrobce, jak dlouho bude svíčka hořet. Chcete, aby hořela déle? Vyplatí se použít chytrý a účinný trik, který problém vyřeší. Hlavně když letos svíčky nejsou nejlevnější produkty. Kromě toho, že narůstají ceny energií, narůstají i ceny za produkty, jako jsou například i svíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Každou zimu zápolí řidiči s namrzlými okénky. S domácím rozmrazovačem bude se škrábáním konec

Svíčky jsou starou klasikou při vytváření romantické atmosféry. Každého dokážou naladit a jemná záře se stává dokonalým osvícením. Svíčky nevyužívají jen romantici, ale jsou dominantou v nákupních košících i během období Dušiček a Vánoc. Jsou potřebné k tomu, abychom mohli rozsvítit světlo na náhrobcích svých blízkých nebo na svátečním stolu.

Zdroj obrázku: Freepik

Delší hoření

Jak na to, aby svíčka nezhasla příliš rychle? Nejprve věnujte pozornost produktu, který kupujete. Čím je svíčka těžší, tím déle bude hořet. Tajemství spočívá v parafínu použitém k výrobě náhrobní svíčky. Další důležitou věcí je knot. Neměl by být kratší než 0,5 centimetru a delší než 1 centimetr. Pokud si všimneme, že se odchyluje od tohoto standardu, zkusme upravit jeho délku.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet přidaný do pračky pomůže vyčistit prádlo od chlupů a vlasů

Aby svíčka hořela celé hodiny, nasypte kolem knotu sůl. Nepřehánějte to však! Sůl kolem knotu způsobí, že svíčka bude hořet jasněji a mnohem pomaleji. Dalším způsobem je dát svíčky předem na pár hodin do mrazáku. Jakmile je zapálíme na hrobě, vosk se bude tavit mnohem pomaleji. Při zapalování svíček nikdy nezapomínejte na bezpečnost.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/lifestyle/home/care-and-feeding-of-home-fragrance-candles-5-tips-to-make-them-last-longer/2018/12/04/14e822f4-f7f0-11e8-863c-9e2f864d47e7_story.html