Co způsobuje bolest hlavy v zadní části a jak se jí zbavit?

„Bolí mě hlava“ je velmi častá věta mnoha z nás. Bolest hlavy se může objevit kdykoli během dne a je velmi nás obtěžuje. Většinou se při ní nemůžeme ani na nic soustředit. Rozlišujeme ovšem několik bolestí podle toho, kde se nacházejí. Pokud je na zátylku, raději okamžitě navštivte lékaře. Za toto onemocnění nemůže jen migréna, ale také arteriální hypertenze, subarachnoidální krvácení nádor na mozku. Všechno jsou to velmi závažné nemoci, a proto byste měli navštívit lékaře.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný nos může znamenat nejen nachlazení. Při některých příznacích je lepší ihned navštívit lékaře

Běžné příčiny nepříjemné migrény

S bolestmi hlavy bojujeme, aniž bychom znali přesnou příčinu. Nejčastěji ji přičítáme stresujícímu dni v práci. A máte jistě pravdu. Mnohdy za to může stres a únava, ale příčin je mnohem více a měli bychom je všichni znát. Kromě stresu může být příčinou také duševní vyčerpání, problémy s mozkovým oběhem, narušený metabolismus, alkohol, kouření, cévní změny, hormonální výkyvy, běžné nemoci (nachlazení), nedostatek spánku nebo čerstvého vzduchu, hluk nebo poranění hlavy a páteře.

Proč vás bolí zadní část hlavy?

Bolest v zadní části hlavy není příliš častý. Objevit se může v oblasti krku za ušima (na pravé nebo levé straně) a může být ostrá nebo pichlavá. Potíže přitom mohou postihnout děti i dospělé. Jedná se ovšem o onemocnění, které byste zaručeně neměli podceňovat. Co se za tím skrývá?

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbená metoda čištění uší může poškodit sluch. Lékaři doporučují jasný postup

Tuto bolest může způsobit několik vážných nemocí. Arteriální hypertenze je stav, při kterém je systolický krevní tlak v cévách vyšší než 140 mm Hg nebo když je diastolický tlak překračuje hodnotu 90 mm Hg. Subarachnoidální krvácení je stav, kdy krev vstupuje do mozkomíšního moku vyplňující prostor mezi měkkou plenou a arachnoidální plena. Jde o zdraví ohrožující stav, který může vést i ke smrti. Nádor na mozku jistě vysvětlovat nemusíme. V každém případě musíte k lékaři, který provede vyšetření, diagnostiku a navrhne nejlepší léčbu. Nemusíte ale hned panikařit, protože většinou se jedná jen o migrénu.