Bez telefonu ani ránu. Na pláži je třeba zařízení chránit, hrozí nejen krádež

Mobilní telefon dnes patří téměř k nepostradatelným součástem našeho života. Když jdeme na pláž, nesmí chybět. Ať už poslouží k hovoru či textování, je pro nás sparring partnerem, co se týče poslechu hudby, podcastů nebo i jen tak pro zábavu a zahnání nudy. Musíme ale být obezřetní, zejména na tři faktory:

  • slunce,
  • písek,
  • vlhkost.

Všechny mobilní telefony mají dvě společné věci vždy. Rozhodně netoužíte, aby měl zanesené porty a reproduktory od písku, stejně tak nechcete, aby se přehřál, protože by mohl nastat problém. Co se týče faktoru namočení vodou, tento problém neplatí u voděodolných mobilních telefonů.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení telefonu urychlí aktivovaný režim letadlo

Udržujte telefon v chladu a suchu

Pokud ležíte na přímém slunci, vystavujete tím svůj mobilní telefon přímému slunečnímu záření a zvyšujete šanci přehřátí. Abyste předešli tomuto problému, mějte telefon ve stínu. Můžete vyzkoušet telefon zabalit do trička pod ručník (ne na písku), ale rozhodně jej nenechávejte v autě. V případě přehřátí telefon vypněte a zapněte jej, až vychladne, a rozhodně ne opět na přímém slunci.

Druhé doporučení je jednoduché. Nesnažte se ho namáčet zbytečně do vody, i když je vaše zařízení vodotěsné nebo váš kryt. Můžete předejít mnoha nepříjemným následkům. Když už je vaše mobilní zařízení namočené a není vodotěsné, můžete zkusit trik s rýží, která vytáhne vlhkost. Ale zeptejte se sami sebe, stojí vám za to každou cenu používat telefon? Vždyť pláž nabízí mnoho zajímavého k vidění.

Mohlo by vás zajímat:  Odvrácená stránka chytrých telefonů: neustálé vystavení modrému světlu si vybere svou daň
Zdroj obrázku: Freepik

Snažte se udržet telefon mimo písek

Písek je velice špatný pro naše mobilní telefony. Může se dostat kamkoliv a natropit paseku všude. Proto je lepší preventivně myslet na to, abyste co nejvíce zamezili kontaktu písku s telefonem.

Toužíte jít do vody, ale nemáte poblíž nikoho, kdo by vám pohlídal cennosti? Ano, v dnešní době můžete vyhledat mobilní telefon vcelku rychle, i když jej zloděj vypne, ale opravdu chcete podstoupit toto řešení? Můžete zkusit různé varianty, někdo dokonce schovává své peníze do prázdné krabičky od opalovacího krému nebo mobilní telefon do plenky. Možná vás napadne ještě jiné netradiční řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Krátká videa poskytují rychlou zábavu. V dlouhodobém horizontu nepřinášejí nic pozitivního

Po vrácení zpět zkontrolujte, popřípadě vyčistěte zařízení

Před zahájením procesu čištění nezapomeňte své mobilní zařízení vypnout. Poté se můžete vrhnout do čištění. Můžete použít stlačený vzduch, kterým vyfoukáte zbytky písku a zbavíte se dalších nečistot. Nakonec můžete vyčistit displej.

Zdroj: https://www.progressive.com/lifelanes/household/water-damage-phone/