Během bouřky je důležité zůstat na bezpečném místě a vypnout elektronická zařízení

Bouřky jsou fascinující a zároveň nebezpečné přírodní jevy. Zatímco někteří lidé se snaží bouřky pozorovat a zachytit je na fotoaparát nebo kameru, pro mnoho dalších mohou být bouřky skutečným zdrojem strachu a obav. Bez ohledu na to, jak se během bouřek cítíte, je důležité vědět, jak se v případě bouřky správně zachovat. Jak identifikovat nebezpečná místa a jak se správně chovat při bouřce?

Kam se schovat?

Bouřky jsou nebezpečné přírodní jevy, které by nikdo neměl podceňovat. Pokud se ocitnete venku, měli byste vědět, kam se můžete schovat, aby vaše bezpečí bylo zajištěno. Vyhýbejte se otevřeným prostorům a hledejte úkryt v budovách nebo vozech s kovovou karoserií. Pokud však nemáte možnost schovat se, přikrčte se s nohama co nejblíže k tělu a čekejte, až bouřka odezní.

Mohlo by vás zajímat:  Po vypití kávy běží většina lidí rovnou na toaletu. Tento jev zaujal i vědce

Pokud se bouřka dostane k vašemu domu, je důležité chránit ho před blesky. Pokud váš dům nemá hromosvod, měli byste ho nechat nainstalovat. Zavřete všechna okna, nechoďte k nim a vypněte veškerou elektroniku a plynové spotřebiče. V takovou chvíli není vhodné ani používat telefon.

Zdroj obrázku: Freepik

Na horách je to horší

Bouřky mohou být nebezpečné nejen v městských oblastech, ale také na horách a u vodních toků. Pokud se ocitnete na horách během bouřky, musíte být opatrní. Bouřky v horách mohou být velmi silné, a dokonce smrtelné. Pokud jste na vrcholu, zkuste co nejrychleji sestoupit a najít bezpečný úkryt. Pokud se v bouřce ocitnete na vodě, držte se co nejdál od vodních nádrží a vypněte všechna elektronická zařízení, protože voda dobře vede elektrický proud. Pokud se nacházíte v lese, vyhýbejte se stromům, protože v bouřce mohou snadno chytit plamenem a rozpoutat ničivý požár.

Mohlo by vás zajímat:  Země odráží méně slunečního světla než dřív. Modrá planeta tmavne, klimatická katastrofa se blíží

Sledujte předpovědi

Kromě správného chování během bouřky je důležité také být informován o počasí a předpovědi bouřek. Může se zdát, že je to jasné, mnozí na to ale zapomínají. Sledujte předpovědi počasí a varování před bouřkami, aby se vám podařilo vyhnout se rizikovým situacím. Pokud víte, že se blíží bouřka, měli byste se snažit zůstat v bezpečí a nevystavovat se zbytečnému riziku.

Zdroj: https://www.georgiapower.com/company/safety/outages-and-stormcenter/stay-safe-duringastorm.html