Všechno o čepování piva na jednom místě. Konečně

Všechno o čepování piva konečně najdete na jednom místě. Přehledně a srozumitelně pro profesionály i amatéry. Na adrese www.bernard.cz/kvalita jsou krátká videa a texty s radami, jak pivo správně čepovat a skladovat, jak si připravit sklo, ze kterého pivo bude nejlépe chutnat, a jak pečovat o výčepní zařízení. K tomu triky a tipy z letité praxe.

„Je tu sezóna brigád a také třeba domácích zahradních oslav, kdy se k výčepům postaví lidé, kteří neměli možnost se o čepování nic dovědět a podle toho to někdy vypadá. Přitom člověk za pípou je ten nejdůležitější pro to, aby pivo bylo perfektně načepované,“ říká Petr Kolařík, zkušený lektor Rodinného pivovaru Bernard. „Za mnoho let v oboru jsme už viděli leccos, a tak jsme kromě dobré praxe přidali také ukázky toho, jak by některé věci vypadat neměly a jak je napravit.“

Mohlo by vás zajímat:  Udržte si dobrou psychickou pohodu i během krátkých zimních dní

Výčepním za 5 minut

Skvělým výčepním se za 5 minut nestane nikdo, ale několik dobrých rad předejde mnoha „nehodám“, které mohou radost z dobrého piva pokazit. Například video Výčepním za 5 minut přehledně zobrazuje základy dobrého čepování:

Videa vznikala v prostorách Návštěvnického centra Rodinného pivovaru Bernard, vystupují v nich zaměstnanci pivovaru, například výčepní pivovarské Pivnice Na Štokách Kateřina Fibingrová, lektor Petr Kolařík nebo sanitační technik Zbyněk Mach.

Na nový poradenský web odkazuje i QR kód, který pivovar dodal do všech podniků, ve kterých se pivo Bernard čepuje. Kód bude vždy nalepený na vnitřní straně výčepního stojanu, aby ho výčepní mohl kdykoliv ihned použít.

Mohlo by vás zajímat:  Tepelná čerpadla pomohou snížit náklady na vytápění, obnáší ale i negativa

Nový web kvality ve spolupráci s Rodinným pivovarem Bernard vytvořili kameraman Jan Bačák a společnost FG Forrest.