Sušení prádla doma může způsobit nečekané komplikace. Vyplatí se dodržet několik pravidel

Sušení prádla, zejména v domácnostech, které jsou menších rozměrů nebo bez balkónu, může být komplikované. Spíše než aby bylo k užitku, tropí neplechy. Ovlivňuje totiž naše zdraví, kdy může vést k rozvoji alergie či astmatu. Jestliže patříte k lidem, co suší prádlo v domácnostech, měli byste být na pozoru! Uvnitř článku zjistíte, co vám hrozí.

Jak předejit zápachu a kde sušit prádlo v malé domácnosti?

Vědci společně s lékaři tvrdí, že sušení prádla doma je špatné a může vést k rozvoji vážných nemocí. Jestliže nemáte žádnou jinou možnost, tak dodržujte pár pravidel. Po skončení pracího cyklu pověste prádlo co nejdříve, aby se zabránilo nepříjemnému zápachu a ušetřili jste i peníze a čas za zbytečně spuštěný program máchání. V případě větší vlhkosti uvnitř bytu se prádlo suší delší dobu. Je to především v zimě, kdy se méně větrá nebo teplota není dostatečně vysoká. Stačí pouze zapnout topení, což pomůže. Zápach z pračky eliminujete, když vyčistíte filtr, a to nejlépe octem nebo speciálním přípravkem.

Mohlo by vás zajímat:  Při vytápění se může peněženka nepříjemně zapotit. Najít správnou variantu nemusí být snadné

Lidé, kteří bydlí v menších bytech bez balkónu nebo sušárny by si měli pořídit sušičku nebo klasický rozkládací sušák. Oblíbené sušáky se skládají naležato, což ale zabírá stejně mnoho místa. Existují ale vertikální sušáky ve tvaru sloupku a umožní pověsit až 4 várky prádla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak sušit prádlo doma?

Vědci už dávno přišli na to, že sušení doma je velice nebezpečné. Během procesu sušení jsou uvolněny až 2 litry vody v místnosti, a tím se zvyšuje vlhkost, která podporuje nemoci jako:

  • alergie,
  • astma,
  • zápal plic.
Mohlo by vás zajímat:  Na podzim potřebuje trávník dostatečnou péči. Posílí ho před zimou a připraví na další sezónu

Příliš vysoká vlhkost podporuje výskyt roztočů a určité druhy plísní, jež ohrožují lidi s horší imunitou.

Prádlo nesušte v ložnici ani dětském pokoji

Místnosti, ve kterých spíme my nebo naše děti, nejsou nejvhodnějším místem pro sušení prádla. Ve vlhkém prostředí, kde je navíc teplo, totiž vznikají ideální podmínky pro působení plísní a hub. Způsobují tak výše zmíněné komplikace hlavně pro děti a osoby s horší imunitou.

Zdroj: https://www.ebac.com/dehumidifiers/drying-laundry-indoors-bad-for-your-health