Stačí rozpustit, zamíchat a vypít. Střeva budou znovu fungovat na jedničku

Na trávicí potíže si stěžuje velké množství lidí, na vině jsou stresová zátěž, špatný jídelníček i nedostatek pohybu. Břicho bývá nafouklé a bolavé. Bezpochyby za špatným trávením stojí ponejvíce nevhodná strava, protože jídlo je obrazem, který si vytváří každý sám ve svém těle. Naštěstí existují potraviny, které umí dát trávení do pořádku. Po jakých práškových produktech rozpustných ve vodě sáhnout a zlepšit jejich pitím stav střev?

Síla chlorofylu skrytá v matcha

Špatný průchod střev, nadměrná plynatost, průjem nebo zácpa či bolesti břicha jsou potíže, které se nevyřeší samy. Řešením je urovnat střevní peristaltiku a detoxikovat usazeniny ve střevech pomocí prášku matcha, který je považován za nejzdravější druh zeleného čaje vůbec. Matcha obsahuje chlorofyl, což je zelené barvivo rostlin a k tomu silný antioxidant, který napomáhá zbavit střeva toxinů a těžkých kovů. Obsahuje též katechiny, které jsou významné svými antibakteriálními a antivirovými účinky a posilují střevní mikrobiom.

Zdroj obrázku: Freepik

Camu camu podpoří hubnutí

Dalším výtečným čističem střev je prášek z bobulí camu camu, který navíc usnadňuje hubnutí. Řadí se mezi superpotraviny a zmírňuje důsledky oxidačního stresu. Je pokladnicí vitamínu C a antioxidantů, které podporují trávení a zlepšují stav střev. Obdobně je možné volit prášek z listů moringy, což je tropický opadavý strom původem z Indie. Listy obsahují až sedminásobně vyšší dávku vitamínu C, než je v citrusech, k tomu obsažené látky zlepšují metabolismus a střevní peristaltiku.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek vitaminu B12 je pro tělo fatální. Nenápadné příznaky se mohou rozvinout až v demenci

Želatina není jen na dorty

Většina lidí připravuje želatinu jen při pečení dortů, ale rozpuštěná ve vodě se může užívat též pro zlepšení činnosti trávicího traktu. Je lékem na sliznice, které tvoří stélku trávicího traktu. Pro odstranění usazenin a toxinů z trávicího traktu je pak vhodné volit křemelinu, což je prášek vyráběný z rozsivek, řas, které jsou balzámem pro střeva. Při podráždění střev se pak vyplatí užívat L-glutamin, který mírní příznaky syndromu prosakujícího střeva a léčí vředy.

Zdroj: https://sunwarrior.com/blogs/health-hub/top-superfoods-to-incorporate-into-your-diet