Sluchátka s potlačením okolních zvuků lze vybrat podle několika kritérií

Sluchátka jsou bezesporu jedním z nejlepších vynálezů moderní doby. Díky nim si můžeme vychutnat hudbu, podcast, film, zkrátka cokoliv, na co máme zrovna náladu. Jsou také skvělým pomocníkem, když se potřebujeme soustředit, chceme si poslechnout oblíbenou hudbu nebo potlačit okolní ruch, například z rekonstrukce nebo sekání trávy.

Existuje spousta typů sluchátek. Moderní sluchátka poskytují nebývalý komfort v podobě potlačení zvuku. Jak postupovat při výběru ideálních sluchátek s potlačením okolního zvuku?

Aktivní, nebo pasivní potlačení?

Pasivní potlačení hluku fyzicky odfiltruje okolní hluk. Sluchátka PNC přes uši jsou zaměřena především na silné polstrované náušníky, aby zamezily v přístupu okolnímu hluku. Sluchátka do uší jsou vybavena těsněním. Tato sluchátka jsou ideální pro ty, co mají omezené finanční možnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Technologické vymoženosti, bez kterých se neobejde moderní domácnost

Aktivní potlačení hluku využívá interní mikrofony k analýze struktury příchozích zvuků. Interní mikrofon potlačuje veškerý příchozí hluk. Pokud tedy chcete kvalitu, určitě dejte přednost těmto sluchátkům.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalita zvuku

Kvalita je jedním z nejdůležitějších parametrů, co se týče sluchátek. Určitě se vyplatí nešetřit na kvalitě zvuku. Položte si sami otázku, zda si chcete pořídit kvalitní sluchátka s dlouhodobým výhledem, nebo chcete rok co rok kupovat nová a nová. Kvalitu sluchátek můžete ověřit nejlépe na vámi vytvořeném playlistu, jenž bude obsahovat specifické písničky, abyste mohli co nejlépe prověřit kvalitu potencionálně nových sluchátek.

Mohlo by vás zajímat:  Kde byste neměli nosit schovaný mobilní telefon

Drátová, nebo bezdrátová?

Vášnivé emoce vyvolává otázka, zda si pořídit drátová, nebo bezdrátová sluchátka. Obě varianty mají své pro a proti. Větší pohodlí a skladnost poskytují bezdrátová sluchátka. Tato sluchátka jsou ideální pro sportování nebo ne každodenní užívání. Časté a dlouhodobé užívání zkracuje jejich životnost. Někdy se taky nevyhnete problémům spojeným s párováním sluchátek.

Drátová jsou skvělou volbou pro každodenní používání, hraní her atd. Kvalitní drátová sluchátka jsou velice žádaným zbožím. Nejen že bývají kvalitní, ale jejich životnost může být neuvěřitelně dlouhá, záleží na vaší péči.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/features-consider-before-buying-noise-canceling-headphones/