Signály, že je načase vyměnit starý iPhone za novější model

Od svého uvedení na trh způsobil iPhone doslova revoluci v oblasti chytrých telefonů. Dodnes se s Androidem předhání v různých inovacích. Telefony iPhone si od svého uvedení získaly obrovskou fanouškovskou základnu a tito uživatelé jsou ve většině případů spokojení s jejich používáním. Nic netrvá věčně a ani opěvované iPhony nebudou sloužit uživatelům donekonečna. Se správnou péčí vám iPhone vydrží čtyři až sedm let. Jak ale poznat, že se blíží čas jeho výměny za novější model?

Absence aktualizací

Pravidelná aktualizace OS je zásadní pro chytré telefony. Nejen že obsahuje nejnovější funkce, ale také bezpečnostní balíčky, které slouží jako prevence vůči nejnovějším hrozbám. Každý den bez nejnovějšího OS se zvyšuje riziko napadení virem, malwarem a další bezpečnostní rizika. Jakmile zjistíte, že nějakou dobu nemůžete stahovat nejnovější OS, je na čase přechod na novější zařízení, tedy pokud nechcete být vystaveni bezpečnostním rizikům a následně řešit jejich důsledky.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé vybíjení

Baterie je největší slabinou všech moderních zařízení. I když se vývojáři snaží prodlužovat a navyšovat kapacitu baterií, stále můžeme registrovat časté problémy spojené právě s nimi. Kapacita baterie postupem času klesá v závislosti na využití zařízení. Čím nižší je kapacita, tím rychleji se zařízení vybíjí. Obecně se uvádí, že jakmile kapacita baterie klesne pod 80 %, je čas na výměnu. Pozor ale, ne vždy je rychlé vybíjení spojené se špatnou baterií. Někdy může být na vině vnější faktor, jako je počasí nebo vir.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší antivirové aplikace pro iPhone zdarma: ochrání před malwarem a udrží data v bezpečí

Oprava vyjde draho

Cena iPhonu je obecně vysoká, nejdražší modely se blíží k padesátitisícové hranici. Velmi často se stane, že uživatelům spadne telefon a následuje rozbití displeje. Oprava displeje může kolikrát vyjít stejně jako pořízení novějšího modelu. Jedná se především o starší zařízení, v takovém případě se vyplatí opravdu pořízení novějšího modelu místo investice do rozbitého zařízení.

Nové příslušenství

Nejnovější příslušenství a nabíječky jsou vyráběny s jinými koncovkami, takže pokud vlastníte výrazně starší model, připravte se na to, že nebudete moci využívat nejnovější příslušenství. Tato skutečnost může způsobit frustraci a vést k tomu, že raději přejdete na novější model, abyste nepřišli o komfort.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/7-signs-its-time-to-upgrade-your-iphone/