Pracovat z pláže je splněný sen. Digitálním nomádem ale nemůže být každý

Co si představíte pod pojmem digitální nomád? Pokud si vybavíte osobu měnící lokality, která má po ruce notebook a mobilní telefon, pak jste tipovali správně. Tento způsob práce může být velice zajímavý, protože můžete během něj cestovat a poznávat různá místa a lidi. Než se odhodláte k tomuto stylu pracovního života, je potřeba nastavit si určitá pravidla, která si ukážeme v článku. Digitálního nomáda můžete potkat v kavárnách, restauracích, barech, na lehátkách, ale také třeba na pláži. Jaké jsou výhody a nevýhody práce na pláži?

Výhody

Jaké jsou výhody práce na pláži? Zkuste si to představit, že ležíte na pláži, popíjíte drink, máte možnost skrýt se před sluncem slunečníkem a do toho vám vane čerstvý mořský vítr, co víc si přát? Zažívat tuto možnost den co den po určitou dobu nebo klidně i napořád. Stačí si najít vhodné povolání, které přesně tohle umožní. Stačí mít s sebou notebook a mobilní telefon a vynaložit pár hodin úsilí, kdy jste 100% koncentrovaní. Můžete poškádlit i přátele tím, že pošlete fotku na Instagram. Dost bylo ale keců okolo, jaké jsou tedy hlavní výhody?

  • Možnost žít život podle svých snů.
  • Nachytání vitamínu D do zásoby.
  • Neustálý přísun inspirace.
Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je lepší z jídelníčku vyřadit brambory, cukr i sůl
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Mezi nevýhody patří hlavně rozptýlení, které ale máte ve svých rukou, a pokud se vám podaří všechna lákadla okolo překonat, máte vyhráno. O co se tedy jedná? Měli byste si dávat pozor na rozptýlení (pokud nevlastníte soukromou pláž, můžete být rozptýleni ostatními lidmi). Ze zraku přejdeme na hluk, který budou ostatní vydávat, proto mějte po ruce vždy sluchátka.

Pozor si dejte na příliš velké množství slunce, špatné držení těla, písek, špatné připojení Wi-Fi či celkově problém se signálem.

Mohlo by vás zajímat:  Tropické noci brání kvalitnímu spánku. Problém sníží správné větrání a dostatek tekutin

Jaké se nabízí řešení?

Abyste eliminovali tyto potíže a zvítězili, je potřeba si určit priority a změnit způsob myšlení. Pro začátek si najděte místo, které vám poskytne stín, nebo alespoň slunečník. Buďte opatrní na své elektronické zařízení, chraňte jej před vodou a pískem. Určitě byste neměli ležet na písku, ale najděte si lehátko. Pokud máte možnost využít plážovou kavárnu, nečekejte a jděte právě tam.

A kolik času se doporučuje trávit prací na pláži? Nejčastěji se udává okolo 1,5 hodiny. Více hodin se považuje za kontraproduktivní v takovém prostředí. Můžete vyzkoušet pauzy, abyste si užili pláž a poté se mohli opět stoprocentně soustředit na práci.

Zdroj: https://expertvagabond.com/digital-nomad-tips/