Povedený selfie snímek zaujme na první pohled. Nepřirozené postoje výsledný efekt zkazí

Selfie snímky jsou v posledních letech velmi populární. Nikoho nepřekvapí, když si někdo uprostřed ulice fotí sám sebe, jak pózuje například před známou budovou nebo slavnou osobností. Tyto fotografie se staly součástí našich životů, stejně jako chytré telefony. Na telefon ale můžete zachytit mnohem více než pouze obličej.

Pořízení perfektního snímku není jednoduché

Pro ty z vás, kteří se chtějí naučit fotit kvalitní selfie snímky, máme několik rad, jak toho docílit. Důležité je nejen se dobře tvářit, ale také nasměřovat správně telefon nebo fotoaparát. Odborníci například tvrdí, že nejlepší bude fotografii nastavit tak, abyste neukazovali celý obličej, ale pouze tři čtvrtiny z něj. Nejlepší způsob, jak to udělat, je umístit fotoaparát nad obočí a mírně otočit hlavu. Fotka by měla dopadnout nad očekávání dobře.

Na internetu můžete vidět nespočet takových snímků. Některé jsou povedené, jiným se ale nedaří trefit správný úhel snímání. Typickým obličejem, který na selfie můžete vidět, je takový, který není přirozený. Především ženy se snaží tvářit svůdně, většinou to ale nedopadne dobře. Zaměřte se při focení na skutečné emoce, radujte se nebo buďte smutní, pokud se tak právě cítíte. Přirozenost se dneska velmi cení.

Mohlo by vás zajímat:  Bouřka ročně zabije tisíce lidí. V bezpečí udrží člověka několik jednoduchých pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Záleží na vzdálenosti, ze které selfie fotíte

Pokud chcete snímkem hlavně zaujmout, bude dobrá volba malinko přivřít oči. Budete vypadat zajímavě a také přitažlivě, což se bude hodit především ženám. Podle odborníků vypadá člověk se zamhouřenýma očima fotogeničtěji. Můžete to rovnou vyzkoušet a podělit se o zkušenosti.

Selfie byste nikdy neměli fotit příliš zblízka. Může to poškodit obličej, který pak bude vypadat mnohem starší. Pokud jste fanoušky těchto snímků, kupte si selfie tyč, se kterou můžete dělat opravdu kvalitní fotografie. Vždy se u snímku dívejte do objektivu, protože budete působit sebevědomě. Mnohem rychleji si vás ostatní všimnou, když se na ně budete upřeně dívat.

Zdroj: https://www.allure.com/story/how-to-take-good-selfies