Otravnému žehlení bude konec. Několik kostek ledu se postará o dokonalé prádlo bez námahy

Bez pračky si nelze život v dnešní době ani představit. V posledních letech získává na oblibě též sušička, která vysuší vyprané prádlo, pak už jen zbývá vyžehlit a uložit do skříně nebo do šatny. Uspořit čas sušičkou a poté trávit hodiny drahocenného času žehlením? S trikem, který je hitem všech vychytávek na internetu, už není žehlení třeba. Po letech usilovné práce může jít žehlička do pomyslného důchodu. Nevěříte? Vyzkoušejte sami trik žen, které vědí, jak je čas cenný!

Sušiček v domácnostech přibývá

Zatímco automatickou pračku má takřka každá domácnost, sušičky teprve získávají na popularitě. V roce 2017 mělo sušičku asi pět procent českých domácností, dnes je číslo mnohem vyšší, přesto nedosahuje ještě obliby jako v zahraničí. Sušička je však efektivní spotřebič, který umožňuje rychlé sušení prádla, což ocení zejména rodiny s dětmi. Ale nejen ony.

Mohlo by vás zajímat:  Při komářím bodnutí uleví domácí pasta, med nebo citron
Zdroj obrázku: Freepik

Čisté prádlo vždy po ruce

Velkou výhodou života se sušičkou je, že je vždy čisté prádlo po ruce. To při sušení na klasickém drátovém sušáku není možné, ještě horší situace nastává v zimě, kdy interiéry trpí na vysokou vlhkost a prádlo špatně schne. Sušení v interiérech navíc vede k plesnivění zdí, podlah nebo nábytku. Následně se musí usušené oblečení vyžehlit, složit a uklidit do skříně. Kdo má vůbec trpělivost čekat na čisté prádlo? Sušička je pak vítaným pomocníkem. Trik s ledem nadto usnadní žehlení.

Mohlo by vás zajímat:  Klíč v zámku je pozvánka pro zloděje. Zabezpečit dům je třeba úplně jinak

Led do sušičky a žehlení není třeba

Žehlení je činnost, která nebaví skoro nikoho. Sice mnohé ženy při žehlení sledují různé seriály na televizi nebo na streamovacích službách, přesto se jedná o monotónní a nudnou aktivitu. Se zásobou ledu už není třeba brát žehličku do ruky. Vyprané prádlo se přesune do sušičky a přidá se velké množství kostek ledu do nitra spotřebiče, poté se jen zapne program na nejvyšší možnou teplotu a je hotovo. Ledové kostky se během sušení rozpustí, uvnitř bubnu vznikne pára, která v kombinaci s vysokou teplotu napomůže narovnání vláken. Po dokončení programu je pak prádlo nejen suché, ale také bez záhybů. Tento způsob lze použít rovněž na textilní boty.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/news/a39480/wrinkled-clothing-ice-cube-trick/