Neprůstřelná káva je hit, který musíte ochutnat. Dodá energii na celé dopoledne a podpoří hubnutí

Kávě s máslem se přezdívá také neprůstřelná káva a ve světě je čím dál populárnější. Tato káva stimuluje a zlepšuje koncentraci, ale také vám podle jejího tvůrce pomůže zhubnout. Kombinace kávy s máslem může znít podivně, ale rozhodně se vyplatí, když tento netradiční nápoj vyzkoušíte. Podívejme se, proč byste měli pít kávu s máslem a jak ji připravit.

Kdo s tím přišel?

Takzvanou neprůstřelnou kávu vymyslel blogger a multimilionář Dave Asprey, který našel inspiraci pro tento nápoj v Indii, kde ochutnal slavný tibetský čaj s jačím máslem a mlékem. Udělalo to na něj takový dojem, že se rozhodl přijít s vlastním nápojem. Místo čaje použil kávu, místo jačího másla tradiční tuk a místo mléka kokosový olej. Možná to ani sám nečekal, ale tato káva se stala hitem mezi lidmi přes noc. Proto se rozhodl zajít ještě dál a tvrdí, že kvůli tukům v kávě se budete cítit sytí a nepotřebujete snídat.

Mohlo by vás zajímat:  Horkému letnímu počasí je zásadní přizpůsobit oblečení dětí
Zdroj obrázku: Freepik

Dietní hit, který musíte vyzkoušet!

Káva s máslem vám dodá hodně energie pro nadcházející den, zlepší koncentraci, sníží chuť k jídlu a urychluje metabolismus. Zatím neexistuje žádný vědecky podložený výzkum, který by tyto vlastnosti dokazoval. Mnoho lidí také kritizuje Aspreye, který s tímto nápojem přišel a doporučuje tento nápoj konzumovat místo snídaně. Dělat byste to neměli, protože má malou nutriční hodnotu, takže byste zaručeně měli normálně snídat.

Recept na neprůstřelnou kávu

Na výrobu budete potřebovat čerstvě uvařenou kávu podle své chuti, 1–2 lžíce nesoleného másla (ideálně kravského), 1–2 lžíce kokosového oleje a své oblíbené koření, například skořici nebo kardamom. Jakmile budete mít hotovou kávu, přidejte máslo, kokosový olej a koření. Vše důkladně promíchejte a vychutnejte si tento netradiční nápoj, který vám pomůže nastartovat organismus a lépe se soustředit na denní úkoly.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/bulletproof-coffee-benefits