Na veřejném záchodě pokládají mnozí na prkýnko toaletní papír. Kontakt s bakteriemi tím však nemizí

Mnoho lidí si na veřejných toaletách rozkládá na záchodovou desku toaletní papír. Vše proto, aby se zabránilo kontaktu s bakteriemi. Ukazuje se však, že tato metoda není nejlepší a nejúčinnější. Můžete získat opačný účinek, než jste zamýšleli.

Používání veřejných toalet

Veřejné toalety se považují za místa plná mikroorganismů, která jsou nebezpečná pro zdraví. Většinou se jim mnoho lidí snaží vyhnout. Můžete se setkat mimo jiné s viry hepatitidy A a bakterií E. coli, která způsobuje otravu jídlem, zánět močových cest, a dokonce i sepsi.

Mohlo by vás zajímat:  Konspirační teorie se valí ze všech stran. Nenaletět výmyslům pomůže úplně jednoduchá věc

Takže při používání veřejné toalety je třeba pamatovat na několik věcí. Nedotýkejte se toaletního sedáku a dalších věcí v kabině. Mnoho bakterií se hromadí mimo jiné na splachovacím tlačítku, takže je nejlepší se ho dotknout kapesníkem. Nedoporučuje se ani pokládat kabelku a oděvy na podlahu a hned po opuštění toalety si musíte důkladně umýt ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Chyba rozkládání papíru

Existují však situace, kdy je použití veřejné toalety nezbytné. Potom mnoho lidí, kteří se zajímají o své zdraví, rozprostírá papír na toaletním sedadle, aby zabránilo kontaktu s bakteriemi. Veřejné toalety jsou stanoviště mikroorganismů bez ohledu na to, jak často se čistí. Pohybují se po celé místnosti hlavně kvůli vodě v míse, především když předtím nebyla zavřená víkem.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci spočítali, kolik bublinek obsahuje jedno pivo. Na kvalitu nápoje mají velký vliv

Bakterie při spláchnutí zasáhly nejen záchodové sedátko, ale také toaletní papír visící v blízkosti. To znamená, že jeho rozložením na desku si vůbec nepomáháme. Tímto způsobem zvyšujeme riziko kontaktu s mikroorganismy, které mohou být nebezpečné pro naše zdraví. Řešením může být použití vlastních kapesníků.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/toilet-paper-on-public-toilet-seats-bad-for-health-2017-6